Togg, yerli otomobil için zorlu testlerden sürüş videosu paylaştıTogg yerli otomobil

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg, bugün Twitter üzerinden paylaşılan test videosu ile gündeme geldi.

Togg tarafından geliştirilen ilk yerli otomobil modeli SUV formunda olacak ve Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Resmi satış fiyatı merakla beklenen tamamen elektrikli otomobil için en son Twitter’dan bir paylaşım yapılmış ve burada, Dünyanın önde gelen akredite test merkezlerinde, -40 dereceye varan zorlu parkur koşullarında, içimizi ısıtan başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyoruz.açıklaması yapılmıştı. Tamamen elektrikli bir otomobil için aşırı soğuk hava testleri çok büyük önem arz ediyordu ve bu süreç için bugün yukarıdaki video paylaşıldı. Bu videoda ilk yerli otomobilin karlı yollardaki performansı gösteriliyor ve ciddi manevralar karşımıza çıkarılıyor. Hatta video içerisinde aracın kaygan zemin şartlarına rağmen oldukça yüksek hızda test edildiği de görülüyor ve sonuç uzaktan fazlasıyla iyi görünüyor. “Zorlu hava koşullarına hazırlanıyorum.” başlıklı videoda aracın biraz daha az kamuflaj ile kaplandığı dikkatlerden kaçmıyor.

Araç için bundan önce de kurulumu süren Gemlik fabrikası özelinde bir resmî açıklama gelmişti. Antalya Diplomasi Forumu 2022’de “Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme İçin Yeşil Ekonomi” başlıklı oturuma katılan CEO Gürcan Karakaş, bir otomobil fabrikasından daha fazlası olan Gemlik Tesislerinin Avrupa’nın en temiz tesisi olacağını ifade etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu bağlamda yapılan açıklamaya göre panele, Togg CEO’su Gürcan Karakaş yanında TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, BAE Ekonomi Bakanı Abdulla bin Touq al Marri, Asya İş birliği Diyaloğu Genel Sekreteri Pornchai Danvivathana ve Eurochambres Başkanı Luc Freiden de katılmıştı.

Togg yerli otomobil yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More