Togg, yerli otomobil fabrikasının son durumu için video paylaştıtogg yerli otomobil

Togg tarafından geliştirilen yerli otomobil modeli için kurulan fabrikadan güncel videolar gelmeye devam ediyor.

Togg imzalı ilk yerli otomobil modeli SUV formunda olacak ve bir aksilik olmazsa kurulumu süren Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Bu fabrika odağında en son paylaşım şu olmuştu: “Bu ayki Yönetim Kurulu toplantımızı deneme üretimlerine başladığımız Gemlik Tesisimizde yaptık. Toplantımızın ardından tesislerimizi ziyaret eden Ticaret Bakanımız Sn. Mehmet Muş ile bir istişare toplantısı ve test sürüşü gerçekleştirdik.” Videonun ana başlığını “Gemlik Tesisimizde deneme üretimi başladı” olarak belirleyen Togg, bugün bir video daha paylaştı. Bu yukarıda izleyebileceğiniz yeni videoda özellikle üretim sürecinde kullanılan robotlara odaklanılıyor.

Çalışır halde gösterilen robotlar, birçok montaj işlemini üstleniyor. Yayınlanan videoda ayrıca araçların yine robotlar tarafında yapılacak boyama süreci ile fabrika içerisinde nasıl hareket ettirilecekleri de gözler önüne seriliyor. Togg, bu video için şu açıklamayı düşüyor: “Gemlik Kampüsümüzde hedeflerimize ulaşmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.”

Resmi satış fiyatı halen açıklanmayan tamamen elektrikli otomobil için geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tesislerin seri üretime hazır hale gelmesiyle ilk seri üretim araçlar bu yılın son çeyreğinde inşallah banttan inecek. Yerli araç Togg’da ÖTV’yi yüzde 10’lara kadar düşürdük.” açıklamasında bulunmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyat konusunda Togg CEO’su Gürcan Karakaş ise “Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli” demişti. Karakaş tam olarak “Şu ana kadar gelen geri bildirimlere baktığımızda ilgi yüksek. O noktaya geldiğimizde bunların ne kadarı satışa dönüşür, zamanı geldiğinde göreceğiz. Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.

Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz.açıklamasında bulunmuştu.

Togg imzalı yerli otomobil projesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More