Togg yeni işbirliğini duyurdu; marka değerine önemli katkı sağlayacakTogg yerli otomobil

Togg tarafından STARTUP AUTOBAHN Expo 2022 etkinliği kapsamında duyurulan anlaşma, özellikle girişimciler için kilit rol niteliğinde.

Türkiye’nin yerli otomobil girişimi Togg, içerisinde bulunduğu ekibin rotası itibarıyla, sadece bir otomobil markası olmayacak. Sık sık resmi açıklamalarla da teknoloji tarafına ciddi bir eğilimin olduğunun vurgusu yapılırken, bu süreçte somut adımlarla da desteklenmeye devam ediyor. Küresel teknoloji markası olarak gösterilen Togg, Bilişim Vadisi’yle birlikte hayata geçirdiği Mobilite Hızlandırma Programı’nı uluslararası arenaya taşıyor. 4 kıtada, 20 ülkede ve 39 ofiste, Silikon Vadisi’nin kalbinde 400 kurumsal partnere sahip bir yenilik platformu olan Plug and Play ile iş birliğine imza atan marka, uluslararası Mobilite Hızlandırma Programı ile start-up’lara yol gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg ve Plug and Play ortaklığının yansımaları

İmzaların atılmasıyla birlikte netleşen program kapsamında global girişimcilere mentörlük, finansal danışmanlık ve proje desteği gibi ihtiyaç duydukları her konuda destek verilmesi hedefleniyor. Togg aynı zamanda Plug and Play tarafından desteklenen açık bir inovasyon platformu olan STARTUP AUTOBAHN’a da üye olarak, global oyuncularla birlikte mobilite alanında aktif olarak rol alacak. Almanya Stuttgart’ta düzenlenen STARTUP AUTOBAHN Expo 2022 etkinliğinde açıklanan iş birliğine ilişkin konuşan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, mobilite ekosisteminde start-up’ların yeni teknoloji çözümlerinin çok önemli bir parçasını olduğunu belirtti.

Karakaş açıklamasının devamında; “Şirketler 5-10 yıl öncesine kadar kendi Ar-Ge birimlerine güveniyorlardı ama start-up’larla birlikte teknolojik yenilik daha önce hiç görülmemiş bir hıza ulaştı. Çevik iş modelleri ile cesur adımlar atan start-up’lar hızlı aksiyon alıp sektörleri dönüştürüyor. Mobilite ekosisteminin şekillenmesinde de start-uplar kritik bir rol oynuyor. Sektör yeni oyuncuların ortaya çıkması için bir fırsat penceresi yaratırken, yeni oyuncularla yapılan iş birlikleri de sürdürülebilir değer yaratmamıza imkân tanıyor.

Plug and Play ile hayata geçireceğimiz ‘Mobilite Hızlandırma Programı’ da ekosistemin çok önemli bir unsuru olan start-upları desteklemek için attığımız önemli bir adım. Avrupa’nın gerçek anlamda ender mobilite ekosistemi uygulama platformuyuz. Haziran ayında Avrupa’nın en büyük teknoloji ve start-up etkinliği olan Vivatech’te yer alarak start-up yaklaşımımızı aktardık. Etkinliğin merkezinde yer alan Mobility Park by Togg ile de start-upların nabzını tutma fırsatı bulduk. Küresel rekabete hazırlanan bir şirket olarak sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da mobilite ekosistemini geliştirecek her türlü çalışmanın içinde olmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Read More