Togg, “sipariş alımları” odağında önemli bir duyuru yayınladı

Geçtiğimiz süreçte sipariş alımlarının başladığına dair bilgilerle gündeme gelen Togg, konuyla ilgili resmi açıklama yayınladı.

29 Ekim’de düzenlenen özel etkinlikle birlikte ilk seri üretim örnekleriyle tanıştığımız Togg C SUV ile birlikte satış süreci de merakla bekleniyor. Etkinlik kapsamında ön sipariş alımları için Şubat 2023 tarihi işaret edilmesiyle bu konuda ilk resmi adımı da atan yerli otomobil girişimi, üretim çalışmalarına da devam ediyor. İlk siparişlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da verildiğini bildiğimiz süreçle ilgili geçtiğimiz günlerde bazı kaynakların sipariş sürecini başlattığına dair resmi açıklama yapması dikkat çekmişti. Bu tip örneklerin artması üzerine Togg da resmi kanalları üzerinden süreci kesin bir dille yalanlayan duyuru gerçekleştirdi. Açıklamada sipariş alımlarının kesinlikle başlamadığı vurgulanıyor.

Togg LOG Görsel

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg; “Ön sipariş alımları başlamamıştır”

Resmi kanallar tarafından paylaşılan metin şu şekilde;

Mart 2023 tarihinde yollara çıkacak akıllı cihazımıza olan ilgiyi gururla takip ediyoruz. Daha önce de açıkladığımız gibi ön sipariş sürecini Şubat 2023 itibarıyla başlatacağız. O tarihe kadar kullanıcılarımızı merkeze aldığımız #USECASEMobility vizyonumuza uygun bir şekilde sizleri sürece ilişkin bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen ön siparişler dışında sipariş almadığımızı yinelemek isteriz.
Togg hakkındaki tüm gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmenizi, Togg tarafından açıklanmayan bilgilere itibar etmemenizi önemle rica ederiz.”

Togg fiyatı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konseptteki donanımların iptal edileceği iddiası doğru mu?

Togg C SUV modelleri için sipariş dışında öne çıkarılan bir diğer iddia da donanımların iptali üzerine olmuştu. Bu konu hakkında da geçtiğimiz günlerde doğrudan marka yetkilileriyle konuştuk. Konsept versiyonda büyük ilgi gören bazı parçaların iptal edildiğine dair spekülasyonları sorduğumuz Togg ekibi, hazırlıklarla ilgili sorularımıza çok net cevaplar verdi.

Konsept versiyonda gösterilen ve satışa sunulup sunulmayacağı en merak edilen parçaların başında, geleneksel aynaların yerini alan kameralar geliyor. İptal edildiği üzerine haberler çıkan bu özelliği sorduğumuz Togg yetkilileri, opsiyonel olarak donanımın kesin şekilde alınabileceğini ifade etti. İptal edildiğine dair görüşlerin belirtildiği bir diğer nokta ise saklı kapı kolu tasarımı. Yaptığımız görüşmelerde bu tasarımın da gerçekleştirilecek testlerin ardından ileriki süreçte ürün gamına geleceğini ilk ağızdan öğrendik. Yine cam tavan seçeneği de önümüzdeki süreçte kullanıcıların opsiyon olarak alabileceği donanımlar arasında olacak. Etkinlikte deneyimlediğimiz SUV’un bizim gözümüzden öne çıkan donanımları şu şekilde;

-Meridian premium ses sistemi
-Isıtmalı arka koltuklar
-Elektrikli ön koltuklar
-19 inçlik jant seti
-Lassa Competus serisi lastik seti
-Elektrikli bagaj kapağı
-441 litrelik bagaj hacmi
-Uçtan uca dijital sürücü ve yolcu paneli
-360 derece görüş
-Adaptif hız sabitleyici
-Şerit takip asistanları

Togg ,C-SUV , C-Sedan, C-X Coupé

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Satış süreci ve 2023 üretim planları

Şubat 2023’te ön sipariş üzerinden satışlarına başlanacağı açıklanan C SUV için yollara çıkış tarihi Mart 2023 olarak işaret ediliyor. Aracısız olarak dijital kanallar öncülüğünde satış planlaması yapılan modeller, bu yönüyle de yeni bir kullanıcı deneyimini beraberinde getiriyor. Önümüzdeki 2,5 yıllık süreç içerisinde C Sedan modelini de aynı altyapı üzerine yelpazeye eklemek isteyen girişimin, en büyük sürprizlerinden birisi ürün gamındaki güncelleme oldu. HB gövde tipinin iptal edildiği ürün gamında onun yerine Cross Coupe devreye alınacak. Yerli otomobil girişimi 2023 yılında 20 bin adetlik üretim gerçekleştirmek istiyor. 2026’dan itibaren diğer modellerin de ürün gamına eklenmesiyle 100 bin adetlik yıllık üretim hedefi öne çıkıyor. Togg’un Gemlik’teki tesisleri tam kapasiteye geçtiği dönemde ise yılda 175 bin otomobil üretebilecek.

İlgili video

Togg fabrikasında üretim süreci

Read More