Togg resmi Twitter hesabı hacker’ların kurbanı oldu

Togg

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg, bugün beklenmedik bir konuyla gündemde. Şirketin resmi Twitter hesabı hack’lendi.

Güncelleme: Hesap yaklaşık 30 dakika içerisinde kurtarıldı. Şimdilik konuda resmi bir açıklama gelmedi.

Güncelleme 2: Konu hakkında resmi açıklama şöyle oldu: “ Hesabımız bir süreliğine kötü niyetli kişi ya da kişilerce ele geçirilmeye çalışılmış, kısa bir süre istenmeyen mesajlar görülmüştür. Duruma anında müdahale edilerek hesap yönetimi geri alınmıştır. Konuyla ilgili teknik incelemelerimizi sürdürüyoruz. Bilginize sunarız.”

Togg için açılan resmi Twitter sayfası yukarıda da dediğimiz gibi ele geçirildi ve burada Togg ile alakası olmayan NFT reklamları yapılmaya başlandı. Henüz bu saldırının arkasındaki kişi ya da kişiler bilinmiyor. Togg’un resmi hesabındaki görselleri değiştiren hacker’lar, şimdilik eski paylaşımları kaldırmıyor, sadece sayfanın altında görebileceğiniz sabitlenmiş tweet üzerinden NFT satışı odağında para toplamaya çalışıyor. Onaylı bir hesabın nasıl ele geçirildiği merak edilirken, konu hakkında yakında hızlı adımların atılması bekleniyor.

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg tarafından Twitter’da yapılan ve halen duran son paylaşım, fabrika ile alakalı olmuştu. Yapılan “Gemlik Tesisimizde bu ay” başlıklı en son video paylaşımına şu not düşülmüştü: “Boya tesisinin yüzde 96’sı tamamlandı. Gövde tesisinin yüzde 92’si tamamlandı. Montaj tesisinin yüzde 89’u tamamlandı” Olabilecek en hızlı şekilde ilerleyen fabrika, eğer bir aksilik olmaz ise yıl bitmeden ilk aracı seri üretimden çıkarmaya başlayacak. Bu konuda halen spesifik bir tarih verilmiyor ancak 2022 sonunda ilk yerli otomobilin üretime alınması hedefleniyor. Gerçekten büyük bir alan üzerine kurulan ve çok sayıda robotu merkeze alan fabrika, büyük merak uyandırıyor.

Bu fabrika ve fazlası için firmanın iş ilanları da artıyor. Togg’un güncel iş ilanlarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Bu ilanların büyük bölümü Gemlik merkezli olarak açılıyor ancak son dönemde bazı Almanya merkezli ilanlar da bulunuyor. Aynı şekilde İstanbul merkezli iş ilanların da karşımıza çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi satış fiyatı henüz açıklanmayan, yeni yıldan önce de açıklanması beklenmeyen tamamen elektrikli otomobilin, 2023 yılında yollara çıkarılması hedefleniyor. 2024 yılında ise yine tamamen elektrikli olacak sedan versiyonun yollara çıkarılması bekleniyor.

NFT satışının bir numaralı merkezi olan Open Sea merkezli bu bağlantılara kesinlike güvenmemek gerekiyor.

Togg yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More