Togg imzalı ilk yerli otomobil test sürüşünde görüntülendiyerli otomobil togg

Yerli otomobil projesinin arkasında yer alan Togg, bu sefer trafikte cep telefonu ile çekilen bir video ile ses getirdi.

Togg imzalı ilk yerli otomobil modeli SUV formunda olacak ve bir aksilik olmazsa kurulumu süren Gebze merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Resmi satış fiyatı halen açıklanmayan tamamen elektrikli otomobilin, 2023’ün ilk yarısında yollara çıkarılması hedefleniyor. İşte bu aracı bugün gündeme getiren burada ya da sayfanın altında izleyebileceğiniz kısa video oldu. Bu videoda üretilen bir SUV prototipinin normal trafikteki yüksek hızlı sürüş testi gözler önüne seriliyor. 22 saniyelik videoda aracın kamuflajlı olduğu ve takip eden araç üzerinden 180 km/s üstü bir hıza çıktığı görülüyor.

Togg kısa süre önce önemli bir açıklama ile bir kez daha çok ses getirmişti. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, ilk aracın 1 milyon TL’nin üstünde olması “beklenen” fiyatı hakkında şunları aktarmıştı: “Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.” CEO ayrıca “Şu ana kadar gelen geri bildirimlere baktığımızda ilgi yüksek. O noktaya geldiğimizde bunların ne kadarı satışa dönüşür, zamanı geldiğinde göreceğiz. Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz.açıklamasında bulundu.

Yerli ve Milli otomobil #TOGG, test sürüşünde görüntülendi. pic.twitter.com/lZSYNnXSrR

— Pusholder (@pusholder) July 4, 2022

Togg imzalı yerli otomobil yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More