Togg hızlı şarj ağı yatırımını duyurdu; işte Trugo hakkında ilk detaylarYerli otomobil Togg fiyatı

Elektrikli otomobil şarj ağı için devreye alınan Trugo, yerli otomobil öncesi Togg için en önemli adımlardan biri olacak.

Fabrika tarafında deneme üretimlerine hazırlık aşamasında olan yerli otomobil girişimi Togg, geçtiğimiz süreçte araç öncesinde bazı hizmetlerin duyurulacağını açıklamıştı. CEO Gürcan Karakaş’ın da sık sık kapsamlı bir ekosistem oluşturma çalışmalarının sürdüğünü vurguladığı bu süreç, otomobilin üretimine yaklaştıkça somut adımlarla netleşiyor. Dakikalar önce resmi kaynaklarca duyurusu gerçekleştirilen Trugo, Togg’un şarj ağı tarafındaki destekleyici ayağı olacak. Bu kapsamda Türkiye genelinde yüksek performanslı şarj cihazları kurmak için EPDK’dan gerekli lisansların alındığı duyurulurken, sistemin kapasitesi hakkında da ilk bilgiler verildi.

yerli otomobil togg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg, Trugo ile 81 ile önemli bir şarj istasyonu ağı kurmaya hazırlanıyor

81 ilin tamamını içerisine alan bir kapsama alanıyla yola çıkan Trugo ile ilgili paylaşılan ilk bilgilerde, sistemin tüm elektrikli otomobil sahipleri tarafından kullanılabilecek olması dikkat çekiyor. Elektrikli araç satışlarına da doğrudan etki etme potansiyeli taşıyan stratejinin bu noktada fazlasıyla önemli ve doğru olduğunu söyleyebiliriz. Trugo şarj noktalarında hızlı şarj teknolojisine ilk andan itibaren destek verilecek olması kesinlikle önemli. Togg tarafından paylaşılan bilgilere göre 180 kWs üzeri kapasiteye sahip cihazlarla dolum yapılabilecek ve destek veren araçlar 25 dakikada yüzde 80’lik batarya doluluğuna ulaşabilecek. 81 ilde 600’den fazla lokasyonu içerisine alan duyuru planına göre, trafik yoğunluğuna bağlı olarak 25 ve 50 kilometre aralıklarla şarj noktalarının konumlandırılması hedefleniyor.

CEO Gürcan Karakaş, Türkiye’de ihtiyaç duyulan şarj altyapısı için kurdukları Togg Akıllı ve Hızlı Şarj Çözümleri A.Ş “Trugo” markasıyla 81 ilde 180 kWs üzeri cihazlarla tüm elektrikli araç kullanıcılarına kesintisiz bir deneyim sunacağını belirterek,; Ülkemizde uçtan uca elektrikli araçlarla seyahat etmeyi mümkün kılacak hızlı şarj istasyonları kurma hedefimiz doğrultusunda EPDK’ya yaptığımız başvuru sonuçlandı. Sektörün lisanslı oyuncuları arasında yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu regülasyonun Türkiye’nin şarj altyapısının gelişimi için çok kıymetli bir mihenk taşı olduğunu düşünüyoruz.

Önümüzdeki yıl ortasına kadar 81 ilimizde 600’ün üzerinde noktada, toplam 2 bin soketi olan 1000 adet hızlı şarj cihazının kurulumunu yapacağız. Bu öncü pozisyonumuzu önümüzdeki yıllarda yapacağımız yatırımlarla da sürdürmeye kararlıyız. Hedefimize giden yolda geri sayım başladı. Homologasyon sürecinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreğinde ilk akıllı cihazımız C-SUV pazara çıkacak.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye genelinde yüksek performanslı şarj cihazları kurmak üzere EPDK’dan Şarj Ağı İşletmecisi lisansımızı aldık.@TruGoCharging ile 81 ilde 180 kWs üzeri cihazlarla tüm elektrikli araç kullanıcılarına uçtan uca kesintisiz bir deneyim sunacağız.#YeniLigeYolculuk #Trugo#Togg pic.twitter.com/RTdOT9XVOK

— Togg (@Togg2022) July 1, 2022

Read More