Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Gemlik fabrikası hakkında konuştu

Yerli otomobil projesinin arkasındaki isim Togg, bugün CEO Gürcan Karakaş tarafından yapılan bir açıklama ile gündeme geldi.

Kısaca özet yapmak adına Togg tarafından geliştirilen ilk yerli otomobil modelinin SUV formunda olması ve Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretilmesi bekleniyor. Resmi satış fiyatı halen açıklanmayan tamamen elektrikli otomobilin, yollara ise 2023 yılında çıkarılması hedefleniyor. İşte bu araç için en önemli yer Gemlik fabrikası ve bu konuda yeni bir resmî açıklama var. Antalya Diplomasi Forumu 2022’de “Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme İçin Yeşil Ekonomi” başlıklı oturuma katılan CEO Gürcan Karakaş, bir otomobil fabrikasından daha fazlası olan Gemlik Tesislerinin Avrupa’nın en temiz tesisi olacağını ifade etti. Yapılan açıklamaya göre bu panele, Togg CEO’su Gürcan Karakaş yanında TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, BAE Ekonomi Bakanı Abdulla bin Touq al Marri, Asya İş birliği Diyaloğu Genel Sekreteri Pornchai Danvivathana ve Eurochambres Başkanı Luc Freiden de katıldı.

Togg geçtiğimiz hafta da Mobilite Hızlandırma Programı ile gündemdeydi. Twitter’dan yapılan açıklamada şunlar aktarılmıştı: “Geleceğin mobilite ekosistemi nasıl olacak? Merak eden, mobilite ekosistem üzerine çalışan ve fikir geliştirenleri Bilişim Vadisi ile birlikte hazırladığımız Mobilite Hızlandırma Programına davet ediyoruz.”

Konu hakkında daha detaylı bilgilere direkt olarak burada yer veren Togg, programa son başvuru tarihinin 13 Mart 2022 olduğunu da duyurdu. Yeni dönem için herkesin fikirlerine ihtiyaç duyduklarını belirten şirket, Mobilite Hızlandırma Programı için bazı başvuru kriterleri de açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmî açıklamaya göre program Mobility, AI-Big Data, Cyber Security, Fintech, Blockchain, Game & Gamification, Smart Services, Nano Tech & Sustainable Material, Energy Solutions alanlarında faaliyet gösteren, teknoloji girişimlerinin başvurularına açık durumda.

Çok sayıda mentör ile desteklenecek Mobilite Hızlandırma Programı, geleceğin ulaşım ve mobilite altyapılarının kurulması adına çok yaratıcı çözümlere ve projelere ev sahipliği yapabilir.

#ADF2022’de “Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme İçin Yeşil Ekonomi” başlıklı oturuma katılan CEO’muz Gürcan Karakaş, bir otomobil fabrikasından daha fazlası olan Gemlik Tesislerimizin Avrupa’nın en temiz tesisi olacağını ifade etti.

#Meet4Diplomacy
#RecodingDiplomacy
#Togg pic.twitter.com/dXPo8r0ugX

— Togg (@Togg2022) March 12, 2022

Togg yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More