TikTok’un son hamlesi çok ses getirecek


Sosyal medya dünyasında çok büyük bir rekabetin yaşandığını belirtelim. Bir taraftan Instagram rüzgarı hız kesmeden devam ederken, diğer taraftansa Çinli sosyal medya platformu TikTok’un gümbür gümbür geldiğine şahitlik ediyoruz. Üstelik bugüne kadar yaşanan gelişmelere bakıldığında, Instagram’ın TikTok’tan etkilendiğini ve yeni özellik bakımından TikTok’un daha özgün olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu durum da Çinli sosyal medya platformu için büyük bir artı.

Gelen son açıklama ise, TikTok’un kendini geliştirme konusunda ne kadar kararlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Buna göre dünyanın en önemli sinema ve dizi değerlendirme platformu olan IMDB ile TikTok arasında yeni bir ortaklık anlaşması imzalandı.

TikTok’un son hamlesi çok ses getirecek

Bu anlaşmaya göre artık TikTok kullanıcıları, IMDB’de yer alan tüm içerikler için çok daha kapsamlı paylaşımlar yapabilecekler. Üstelik yapılan bu paylaşımlara istinaden diğer TikTok kullanıcılarının o paylaşımlarla girebileceği etkileşimlerin türü de genişletildi.

Buna göre artık TikTok üzerinden IMDB veri tabanında bulunan içerikler hakkında çok daha fazla bilgi alınabilecek, bu içerikler favorilere eklenebilecek ve diğer kullanıcılara önerilebilecek. Üstelik bu yeni özellik sayesinde artık TikTok’un hitap ettiği yaş kitlesinin de daha yüksek olacağı düşünülüyor. Bakalım TikTok’un bu son hamlesi, platforma beklediği katkıyı yapabilecek mi? Dahası en büyük rakibi Instagram bu hamleye nasıl yanıt verecek?

Read More

Yorum yapın