TikTok yorumları için “beğenmedim” butonu geldiTikTok LOG

Sosyal medyanın en önemli platformlarından TikTok, daha önce test etmeye başladığı yorum sistemini kullanıma aldı.

TikTok yorumlarında artık kalp ile beğenme yanında “beğenmedim” butonu da yer alıyor. Uzun zaman önce test edilmeye başlanan ve artık küresel olarak kullanıma sunulan bu buton için, kötüye kullanımı engellemek adına bir önlem de bulunuyor. Bu önlem de toplam “beğenmedim” sayısını gizlemek oluyor. YouTube’da da olan bu önlem, sürecin kötüye kullanımını azaltmak adına atılan yorumlar özelinde en mantıklı adım konumunda yer alıyor.

Beğenilmeyen yorumları bu şekilde tespit ederek algoritma üzerinden geri plana itecek ve aynı zamanda spam ile troll yorumları daha kolay şekilde tespit edecek olan firma, bu sistem ile “uygunsuz veya alakasız” yorumları ortadan kaldırarak daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor. Firmanın bu konuda ne kadar başarılı olacağını ise elbette zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma bundan önce karşımıza BeReal kopyası TikTok Now ile çıkmıştı. Firma yeni özelliği kendisi şöyle tanımlamıştı: TikTok Now adı verilen yeni formatla, kullanıcılar o an ne yaptıklarını telefonlarının ön ve arka kamerasını aynı anda kullanarak fotoğraf veya 10 saniyelik video olarak paylaşabilecek. TikTok Now, kullanıcılara içeriklerini paylaşmaları için bir bildirim gönderecek. Kullanıcıların arkadaşlarının içeriklerini görebilmesi için kendilerinin de içerik paylaşması gerekiyor.”

TikTok adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Read More