TikTok, uygulama içinde oyunlar sunmaya başladıTikTok LOG Tasarım

Sosyal medyanın merkezini oluşturan platformlardan olan TikTok, uygulama içinde oyunlar sunmaya başladı.

TikTok, bugün ABD ve İngiltere merkezli olarak dikkat çekmeyi başaran bir oyun adımı attı ve uygulama içerisinde “test amacıyla” oynanabilen HTML5 temelli oyunlar sunmaya başladı. Kullanıcılara şu an Vodoo, Nitro Games, FRVR, Aim Lab ve Lotem firmalarından gelen dokuz farklı oyun sunduğu aktarılan şirket, oyun konusunda daha farklı testler gerçekleştireceklerini belirtiyor ve bu konuda gelecek için büyük düşünüyor. Çatı şirket ByteDance’ın elinde bu kütüphaneyi büyütecek bir oyun stüdyosu da bulunuyor. Bu bahsi geçen oyunlar ilginç olarak paylaşım öncesinde videolara ekleniyor ve “Link Ekle” kısmının altına gömülmüş durumdalar. Takipçiler bu oyunlara direkt olarak içerikler üzerinden erişim sağlayabiliyor.

Son dönemde oyun tarafında odaklanmayan firma kalmamış durumda. Biliyorsunuz film ve dizi odaklı Netflix bile kullanıcılarına uygulamaları içerisinde çok sayıda oyun sunuyor. Eğlence alanında yer alan hemen her platform artık oyunlara daha fazla odaklanıyor.

TikTok bu arada başka planlar da yapıyor. Platformun kalbinde direkt olarak müzik yer alıyor. Hatta birçok yapımcı şirket çatısı altındaki sanatçıların şarkılarını TikTok’ta popüler hale getirmeye çalışıyor, TikTok üzerinde bir anda çok eski şarkılar inanılmaz popüler hale gelebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müziği başından bu yana odak noktasına koyan firma, kısa süre önce TikTok Music markasının sahibi oldu. Bu ne anlama geliyor? Duyumlara göre firma çevrimiçi müzik pazarına girmeye, alanda Apple Music, Spotify ve fazlası birçok büyük firmanın karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Uygun bir fiyata bünyesine büyük sayıda kullanıcı çekme şansı bulunan bu servis, yakında netlik kazanacaktır.

-TikTok’taki oyunlar için hazırlanan arayüz tam olarak böyle-

TikTok yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More