TikTok içine “metinden görsel üreten” efekt eklendiTikTok

Sosyal medyanın merkezini oluşturan platformlardan olan TikTok, uygulama içinde ilginç denemeler yapmaya devam ediyor.

Son dönemde girilen cümlelerden ya da metin girdilerinden görseller üreten birçok teknoloji gündeme geliyor. Google Imagen, OpenAI DALL-E 2 ve Midjourney gibi gelişmiş seçeneklerden ilham alan TikTok, uygulamaya bugün “metinden görsel üreten” bir efekt ekledi. Bu “AI Greenscreen” isimli efekt, girilen cümlelerden yukarıdaki rakipleri kadar iyi olmasa da sonuçlar çıkarabiliyor. Bu gerçekçilikten çok artistik bakış açısını merkeze alan soyut tarzda görsellerin video fonu olarak kullanılmasına imkân tanıyan TikTok, süreci ileride daha iyi hale getirebilir. Bu sistem yüksek ihtimalle her yeni görsel ile kendisini eğiterek sonuç kalitesini otomatik olarak da artıracaktır.

TikTok, geçtiğimiz hafta da ABD ve İngiltere merkezli olarak dikkat çekmeyi başaran bir oyun adımı atmış ve uygulama içerisinde “test amacıyla” oynanabilen HTML5 temelli oyunlar sunmaya başladı. Kullanıcılara şu an Vodoo, Nitro Games, FRVR, Aim Lab ve Lotem firmalarından gelen dokuz farklı oyun sunduğu aktarılan şirket, oyun konusunda daha farklı testler gerçekleştireceklerini belirtiyor ve bu konuda gelecek için büyük düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çatı şirket ByteDance’ın elinde bu kütüphaneyi büyütecek bir oyun stüdyosu da bulunuyor. Bu bahsi geçen oyunlar ilginç olarak paylaşım öncesinde videolara ekleniyor ve “Link Ekle” kısmının altına gömülmüş durumdalar. Takipçiler bu oyunlara direkt olarak içerikler üzerinden erişim sağlayabiliyor.

TikTok yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More