TikTok +18 yayınlar başlıyor! İşine bak OnlyFans


En popüler sosyal medya platformları arasında olan TikTok yepyeni bir uygulamaya imza atmak üzere. Canlı yayınlarda +18 uygulamasına başlamayı planlayan platform bu özelliği ile OnlyFans‘a rakip olabilir.

Sosyal medya uygulamaları arasında rekabet ciddi anlamda kızışmış durumda. Hal böyle olunca da her platform birbirinden farklı özelliklerle ön plana çıkmak için farklı uygulamalar sunuyor. Bu uygulamaların arasına bir yenisi daha ekleniyor.

TikTok +18 yayınlar başlıyor! İşine bak OnlyFans

Sosyal medya devi TikTok, canlı yayınların 18+ olarak kısıtlanmasını sağlayacak bir özelliğin testine başladı. OnlyFans benzeri olacak özellik ile cinsel ve şiddet içerikli görüntüler kısıtlanmış olacak. Bazı yayınlara sadece 18 yaşını geçmiş kullanıcıların giriş yapmasına izin verilecek. Bu da platform için çok yeni bir özellik diyebiliriz.

Cinsel ve şiddet içerikli görüntüler bu canlı yayınlarda da kısıtlı kalmaya devam edecek ancak içerik üretici, yayına sadece 18 yaşından büyüklerin girmesini sağlayabilecek.

TikTok bir çok tartışmalara yol açan bir platform olsa da bünyesine yenilikler katarak büyümeye devam ediyor. En çok kullanılan sosyal medya platformları arasında ön planda olan uygulama yüzünden ölen çok fazla genç olmuştu. Hal böyle olunca da uygulama bir çok eleştiriye maruz kalmıştı. Ancak şimdi bu durum gelen denetlemeler ile biraz da olsa değişmiş görünüyor.

TikTok, canlı yayınların topluluk kurallarına uymaması durumunda, yani çıplaklık, cinsel faaliyet ve şiddet içermesi halinde platformdan kaldırılma durumu olacağını da duyurdu.

Read More

Yorum yapın