Tesla’nın yeni aracının hem fiyatı hem ismi belli olmuş olabilir


Tesla artık dünyanın en çok elektrikli otomobil satan markası değil. Ancak bu durum, Amerikalı otomotiv devinin en ünlü ve en popüler marka olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Üstelik Tesla’nın 2022 yılında rekorlar kırdığını ve pazar payını arttırmaya devam ettiğini de hatırlatalım. Üstelik şirketin uzun bir süredir daha uygun bir Tesla modeli üzerinde çalıştığını da unutmayalım.

Bugüne kadar hakkında çok fazla detaylı bilgi alamadığımız yeni Tesla modeli hakkında, şimdilerde daha somut haberler gelmeye başladı. Öyle ki son iddialara göre yeni aracın ismi Tesla Model 2 olacak. İsminden de anlaşılacağı gibi bu modelin Tesla Model 3’ün önüne geçmesi istenmiyor. Zaten Model 2 kasa yapısı olarak da Hatchback kasayla karşımıza çıkacağı için, hitap edeceği kitle de farklı olacak.

Tesla’nın yeni aracının hem fiyatı hem ismi belli olmuş olabilir

Öte yandan ortaya çıkan son bilgilere göre Elon Musk’ın amacı yeni otomobilinin fiyatını 25 bin doların altında tutmak. Bu sayede kendisine yeni bir elektrikli otomobil almak isteyen ancak bunun için de 25 bin dolarlık psikolojik sınırı kendisine üst limit belirleyen kişilere de hitap edilebilecek.

Son olarak Tesla Model 2’nin henüz gelişim aşamasında olduğunu ve bu aracın büyük ihtimalle 2024 yılında tanıtılarak 2025 yılında satışa sunulacağını hatırlatalım.

Read More

Yorum yapın