Tesla yarım milyon adede yaklaşan otomobilini geri çağırıyorTesla Model 3

Model S ve Model 3 sahiplerini ilgilendiren Tesla geri çağırması, rakamsal olarak son dönemlerdeki en kapsamlıları arasında.

Pek çok farklı gelişmeye sahne olan 2021 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde, takvimlere yeni bir not eklememiz gerekecek. Elektriğe geçiş sürecinde pek çok markadan gelen geri çağırma süreci, sektörün öncüsü konumunda olan Tesla cephesinde aralıklarla gündeme gelmeye devam ediyor. Yerel basın sonrası kısa sürede küresel çapta ses getiren gelişmelere göre, Amerikalı üreticinin 475 bin adedi bulan otomobili geri çağıması gerekecek. Model 3 ve Model S odaklı gerçekleştirilecek olan bu dev geri çağırmanın merkezinde ise araçların kaput ve bagaj kapağı yer alıyor.

elektrikli otomobil Tesla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, kullanıcılarına elektronik posta yoluyla ulaşacak

Değiştirmeye sebep olan hatalar üzerinden henüz bir kazaya sebebiyetin kayıtlara geçmediğini ifade eden Tesla yetkilileri, en kısa sürede araç sahiplerine elektronik posta üzerinden mesaj göndermeye hazırlanıyor. Geri çağırmadan etkileneceklerin listelerine baktığımızda Model 3 ve 3S tarafında (toplamda 356.308 adet) 2017 ve 2022 model yılı aralığında gerçekleşeceğini görüyoruz. Model S tarafında (119.009 adet) ise 2014 ve 2020 model yılı aralığında üretimi gerçekleştirilen versiyonların bu kapsamda geri çağırılacağı resmiyet kazanmış durumda.

Read More