Tesla Türkiye yöneticileri yeni Almanya fabrikasının açılışına katıldıTesla Türkiye

Berlin merkezli Tesla Almanya fabrikası sonunda resmi olarak açıldı. Bu açılışa Tesla Türkiye yöneticileri de katıldı.

Elektrikli otomobil pazarının devi Tesla, en yeni Gigafactory’i direkt olarak Almanya Berlin‘de kurdu ve bu fabrika geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın bizzat katılımı ile resmen açıldı. İşte bu açılışa Tesla Türkiye operasyonunun CEO’su Kemal Geçer ve Türkiye’de kurulan “Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited” şirketi için rolünü “Benim sorumluluğum satış, servis ve ithalat olmak üzere uçtan uca tüm Türkiye’nin operasyonu” olarak açıklayan Emir Tunçyürek de katıldı. Twitter’da açılıştan çektiği fotoğrafları paylaşan Tunçyürek, paylaşıma “Ne hafta ama… #GigaBerlin Tarihin bir parçası olduk. Avrupa fabrikamızın ilk üretimlerinin tesliminde rol almak paha biçilemezdi!” yazdı ve buna Kemal Geçer’i ekledi.

Avrupa’daki büyük talebi Gigafactory Berlin fabrikası ile karşılamaya hazırlanan şirket, burada ilk olarak Tesla Model Y‘nin üretileceğini aktarıyor. Tesla Almanya fabrikası içerisinde ayrıca pil ve motor gibi sistemlerin üretileceği de belirtiliyor. Berlin Gigafactory ile Avrupa’da ilk defa üretim yapmayan başlayan firma, bu fabrika için ilk duyuruyu iki buçuk yıl önce yapmıştı.

Açılış kapsamında 64 bin euro birim fiyatına sahip 30 kadar Model Y teslimatı yapan dev üretici, Berlin Gigafactory ile 2022’deki üretim kapasitesini ciddi şekilde artıracak ve burada üretilen araçların bazıları Türkiye’ye de gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma ayrıca bu araçlar için hızlı şarj istasyonları da kuracak. Tesla tarafının Türkiye’de İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (2 Adet), Soma ve Konya merkezli lokasyonlara hızlı şarj istasyonu kuracağı aktarılıyor.

Ne hafta ama… #GigaBerlin
Tarihin bir parçası olduk. Avrupa fabrikamızın ilk üretimlerinin tesliminde rol almak paha biçilemezdi! @Kemal_Gecerr pic.twitter.com/6ga9QZITQI

— Emir Tuncyurek (@emir_tuncyurek) March 25, 2022

Tesla Türkiye operasyonu yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More