Tesla, Türkiye operasyonu için yeni bir iş ilanı daha açtıTesla Türkiye

Türkiye’de resmi olarak operasyona başlayacak olan Tesla, yerel planlar doğrultusunda farklı iş ilanları açmaya devam ediyor.

Tesla, “Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited” şirket, üzerinden Türkiye’de resmi operasyona başlamaya hazırlanıyor. Daha önce de aktardığımız gibi Tesla’nın Türkiye’deki CEO’su Kemal Geçer olacak ve “Model” serisi birçok araç Türkiye’ye getirilecek. Firma ayrıca bu araçlar için hızlı şarj istasyonları da kuracak. İşte bu operasyon öncesinde ikinci iş ilanı da açıldı. İlk ilanda Türkiye’de kurulacak hızlı şarj istasyonları odağında uzaktan çalışacak bir proje yöneticisi aranıyordu. Bu kişi yüksek ihtimalle bulundu çünkü ilan kapatıldı.

Tesla tarafının Türkiye’de İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (2 Adet), Soma ve Konya merkezli lokasyonlara hızlı şarj istasyonu kuracağı aktarılıyor. Firma şu an için bunların arasına bir yenisi eklemedi ancak operasyon sürecinde mutlaka şarj noktaları artırılacaktır.

Açılan ikinci iş ilanında İstanbul merkezli bir Operasyon Koordinatörü aranmaya başlandı. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz tamamen İngilizce olarak hazırlanan ilanda, pozisyon için gerekli tüm bilgilere yer veriliyor ve başvuru yapacak kişilerden beklentiler aktarılıyor.

2022 içerisinde daha başka birçok farklı iş ilanı açması beklenen Tesla, Türkiye operasyonu ile hem sevindiriyor hem de sevindirmiyor. Sevindiremeye kısım, firmanın Türkiye’de satacağı araçların çok pahalı olacak olması. Tesla Model 3’ün dahi kur + vergiler üzerinden 1 milyon TL’yi geçmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More