Tesla, Türkiye operasyonu için şarj odaklı bir iş ilanı açtıTesla Türkiye

Türkiye’de resmi olarak operasyona başlayacak olan Tesla, yerel büyük planlar doğrultusunda şarj odaklı bir iş ilanı açtı.

Dev elektrikli araç üreticisi, halen bilmeyenler için Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited isimli şirket üzerinden Türkiye’de operasyona başlamaya hazırlanıyor. Tesla’nın Türkiye’deki CEO’su Kemal Geçer olacak ve “Model” serisi birçok model Türkiye’ye getirilecek. Firma ayrıca bu araçlar için hızlı şarj istasyonları da kuracak. İşte Türkiye özelinde açılan yeni iş ilanı direkt olarak buna odaklanıyor. Firma Türkiye’de kurulacak hızlı şarj istasyonları odağında uzaktan çalışacak bir proje yöneticisi arıyor. Şirketin açtığı tamamen İngilizce ilanın detayları burada yer alıyor.

Tesla’nın Türkiye’de öncelikle İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek ve Konya merkezli lokasyonlara hızlı şarj istasyonu kuracağı aktarılıyordu. Dün yapılan güncelleme ile bunlar arasına yeni bir Hendek lokasyonu daha dahil edildi. Listeye hepsine ek olarak ilk defa Soma lokasyonu da giriş yaptı.

Bu arada yerli otomobil projesi için de Togg şirketi farklı iş ilanları açmış durumda. Onların detaylarına da direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Tesla ve Togg’un Türkiye’deki iş ilanlarını farklı ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli olarak artırmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More