Tesla, Türkiye operasyonu için bu sefer iki yeni iş ilanı açtıTesla

Türkiye’de resmi olarak operasyona başlayacak olan Tesla, yerel planlar doğrultusunda farklı iş ilanları açmayı sürdürüyor.

Dev otomobil üreticisi, “Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited” şirketi üzerinden Türkiye’de resmi operasyona başlamaya hazırlanıyor. Daha önce de aktardığımız gibi Tesla’nın Türkiye’deki CEO’su Kemal Geçer olacak ve “Model” serisi birçok araç Türkiye’ye getirilecek. Firma ayrıca bu araçlar için hızlı şarj istasyonları da kuracak. Tesla tarafının Türkiye’de İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (2 Adet), Soma ve Konya merkezli lokasyonlara hızlı şarj istasyonu kuracağı aktarılıyor.

İşte bu çalışmalar için firma şimdiye kadar iki farklı iş ilanı açtı. Şimdi bunlar arasına iki tane daha eklendi. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz iş ilanları, İstanbul merkezli olarak açılmış durumda. Şu firma İstanbul merkezli şekilde daha önce açılan operasyon koordinatörü ile beraber mağaza yöneticisi ve marka elçisi olarak çalışması beklenen Tesla danışmanı arıyor. Firmanın ilk satış mağazasını İstanbul’da açması hemen hemen kesin durumda ancak konum tam bilinmiyor.

2022 içerisinde daha başka birçok farklı iş ilanı açması beklenen Tesla, hep söylediğimiz gibi Türkiye operasyonu ile hem sevindiriyor hem de sevindirmiyor. Sevindiremeye kısım, firmanın Türkiye’de satacağı araçların çok pahalı olacak olması. Tesla Model 3’ün dahi kur + vergiler üzerinden 1 milyon TL’yi geçmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More