Tesla düdük satmaya başladı! Ödeme yöntemi ise sadece Dogecoin


Tesla‘nın Cyberwhistle ismiyle sunduğu düdük artık şirketin mağazasında mevcut. Şirketin CEO’su Elon Musk, düdüğün tasarımının elektrikli araçlardan ilham aldığını söyledi.

Cyberwhistle tam olarak bir teknoloji aygıtı değil, sadece bir aksesuar. Bundan ilginç olanı ise şirket sadece Dogecoin ile ödemeler kabul ediyor. Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden Tesla mağazasının düdüğüne bir bağlantı paylaştı.

Tesla düdük satmaya başladı! Ödeme yöntemi ise sadece Dogecoin

Blow the whistle!https://t.co/RQLDti0ULZ

— Elon Musk (@elonmusk) September 13, 2022

Tıbbi sınıf paslanmaz çelikten imal edilen düdük, Tesla’nın elektrikli kamyonet Cybertruck’tan ilham alıyor. Ürün geçen sene de 50 dolara satışa çıkmış ve bir saat içinde tükenmişti. Bu sefer bin Dogecoin’e (yaklaşık 1100 TL) satışa sunulan ürün, bir kez daha hızla tükendi. Şirket, teslimatın 4-6 hafta içinde başlayacağını bildirdi.

Musk Cyberwhistle ile ilgili tweetlerde, ürünün yalnızca Dogecoin satın alımları yoluyla mevcut olduğunu ve kullanıcıların aksesuarı alabilmeleri için kripto para birimine sahip olmaları gerektiğini söyledi. Cybertruck’ı yansıtan ürün ne kadar ilgi görür bilinmez ancak şartların ilginç olduğunu belirtmekte fayda var diyebiliriz. Siz bu düdük hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ilgi çekici bir aksesuar mı? Satın almayı düşünür müydünüz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın