Tesla Cybertruck için güncellemeye gidildi, yengeç modu eklendiTesla Cybertruck

İlginç tasarımlı Tesla Cybertruck henüz yollara çıkmadı. Araç bu yüzden halen güncelleniyor ve geliştiriliyor. İşte son detaylar;

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck resmi olarak 2023 yılında yollara çıkacak. Firmanın üretim sorunları nedeniyle ciddi şekilde geriye ittiği araç, normalde tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyon ile duyurulmuştu.

Bugün itibarıyla üç motorlu versiyonun yerini dört motorlu dört çeker versiyon aldı. Elektrikli pickup üç motorlu versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor bilgisi verildi. Dört motorla bu değerlerin daha da iyi hale geldiği belirtiliyor ancak devasa fark beklenmiyor.

Araçta pil konusunda ise şimdilik üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Tesla Cybertruck 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

Bu arada elektrikli pickup Tesla Cybertruck için bir güncelleme daha var. O da bazı rakiplerde de gördüğümüz yengeç modu. Elon Musk’ın açıklamasına göre arka lastikler de dönecek ve böyle araç yan şekilde yol alabilecek. Bu özellikle arazide ve dar alanda park yaparken büyük kolaylık sağlayacak.

Hepsine ek olarak Tesla Cybertruck’ın yarım direksiyon ile geleceği de hemen hemen kesin durumda. Biliyorsunuz artık yeni nesil Model S’lerde de yarım direksiyon sunuluyor.

Yengeç modu Hummer EV örneğin üzerinden Cybertruck’ta da tam olarak böyle olacak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck en son bir düdük ile gündeme gelmişti, evet düdük

Firma dün gerçek anlamda Cybertruck elektrikli pickup modelinin tartışmalı tasarımından ilham alan düdük modeli “Cyberwhistle” ile karşımıza çıktı. Elon Musk tarafından Twitter’da duyurulan ve daha sonra resmi siteye konulan ürün, 50 dolarlık fiyatla satıldı ve stoklarını kısa sürede eritti. Paslanmaz çelik gövdeden hazırlanan ürün için ürünün kendisi kadar Musk’ın açıklaması ses getirdi.

Elon Musk, Apple’ın şu an Türkiye’de 250 TL‘ye satılan parlatma bezini almak yerine bizim düdüğümüzü satın alın dedi. Musk, direkt olarak “Apple’ın aptal parlatma bezini alarak paranızı çöp etmeyin, bizim düdüğümüzü alın!” ibaresini kullandı.

İlgili Video

Read More