Tesla araçlarda hareket halinde oyuna izin verilmesi endişe yarattıTesla

Tesla araçlarda birçok oyun yer alıyor. Güçlü donanımlara sahip araçlar, ortaya çıktığı kadarıyla bu oyunları artık hareket halinde de açıyor.

Yukarıda da dediğimiz gibi Tesla otomobil modellerinin içerisindeki büyük ekranlarda farklı birçok oyun oynayabiliyorsunuz. Bu oyunlar ilk geldiğinde sadece araç park halinde oynanabiliyordu. Ancak yakın zaman önce bunun değiştiği ortaya çıktı. Söylendiği kadarıyla artık sürüş sırasında da oyun oynanabiliyor.

Bu durum doğal olarak tepki çekiyor çünkü çok bu büyük bir tehlike yaratıyor. Tesla’nın bu altyapıyı spesifik olarak öndeki diğer yolcu için sunduğu aktarılıyor ancak yine de bir tehlike oluşuyor. Çünkü yandaki kişinin oyunu sürücünün dikkatini rahatlıkla dağıtabilir, bu nedenle büyük kazalar olabilir.

Aynı şekilde kendini bilmez bazı sürücüler de kendisini yolcu gibi gösterip hareket halinde oyun oynayabilir. Bunu diyoruz çünkü Tesla sahibi gerçekten sorumsuz çok fazla kişi bulunuyor. Otomatik pilot açıkken uyuyan kişiler sık sık gündeme geliyor.

Tesla’nın böyle bir şeyi neden yaptığı ya da buna neden izin verdiği tam olarak anlaşılamıyor. Gelişmiş otomatik pilot sistemlerine rağmen sürücülerin dikkatini dağıtabilecek bu tarz şeylere izin verilmemesi gerekiyor. Bu sistem uzmanlara göre ekranlara farklı açıdan farklı görüntüler getiren filmler / filtreler ile aktif edilmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun konusundan firmanın en iyi modeli Tesla Model S Plaid olmuştu

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Model S Plaid, dünyanın içerisinde gerçek anlamda oyun oynanabilen ilk seri üretim otomobil modelin konumunda yer alıyordu. Bunun arkasında ise AMD yer alıyordu. Model S Plaid içerisinde tam 10 terapflop (PS5 ile kağıt üstünde aynı güç) gücünde bir merkezi eğlence sistemi yer alıyor ve bununla The Witcher 3 ile Cyberpunk 2077 oynanabiliyor.

Computex 2021 kapsamında yapılan duyuru ile araçta AMD Ryzen CPU ile AMD RDNA 2 GPU‘nun bir araya geldiği biliniyor. Burada direkt olarak Navi 23 isimli otomobile özelleştirilmiş özel bir GPU’nun adı geçiyor. Bunun temelinde ise dizüstülere özel 6600M’in yer aldığı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın

Read More