Terk edilen kargo gemisinde 1.000’den fazla Porsche kaldıPorsche

Otomobil dünyasında bugün beklenmedik bir gelişme meydana geldi. Terk edilen bir kargo gemisinde 1.000’den fazla Porsche kaldı.

Büyük çaplı otomobil sevkiyatları deniz aşırı rotalarda halen kargo gemileri ile yapılıyor. İşte bu konu bugün kötü bir haberle gündeme geldi. Almanya’dan ABD’ye doğru yola çıkan The Felicity Ace isimli büyük kargo gemisi, okyanus üzerinde çıkan yangın sonrasında kendi başına kaldı. Yangın sonrasında gemi içerisindeki 22 personelin helikopterler ile kurtarıldığı, geminin ise şu an okyanus üzerinde beklediği aktarılıyor.

Geminin içerisinde yapılan açıklamaya göre yaklaşık olarak 1.100 kadar Porsche otomobil modeli yer alıyor. Gemide elbette sadece bunlar da yok. Kaynaklara göre gemide Bentley tarafından üretilen 189 kadar lüks otomobil ve SUV da bulunuyor. The Felicity Ace içerisinde Volkswagen Grubuna ait toplam araç sayısının ise 3.965 adet olduğu açıklanıyor.

Bu özellikle Porsche araçlar üzerinden çok ses getiren geminin ne şekilde veya ne zaman kurtulacağı henüz bilinmiyor ancak bu konuda çalışmaların yapıldığı aktarılıyor. Bu durum Volkswagen için elbette çok kötü görünüyor. Çünkü otomobil pazarındaki tedarik sorunları sürüyor ve bu yüzden halen istenildiği düzeyde otomobil üretilemiyor.

Yaşanan durumun maddi zararı ise yapılan sigortalar nedeniyle büyük bir sorun olacak gibi görünmüyor. Firmalar her zaman bu tarz taşıma işlemlerinde geniş çaplı sigorta yaptırıyorlar.

18 Şubat saat 20:24 güncellemesi: Gemi içerisinde Audi ve Lamborghini marka araçların da olduğu, şimdilik toplam zararın 150 milyon doları geçtiği iddia ediliyor. Bu arada yangının arkasında elektrikli araçlar varmış gibi görünüyor. Ana yangının Audi E-tron merkezli olabileceği aktarılıyor ancak elbette bu konuda henüz yüzde 100 kesin bilgiler verilemiyor.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın:

Read More