Televizyon mu? Tablo mu? Sizin de olsun isteyeceksiniz! Samsung The Frame 4K TV incelemesi!


Samsung, sadece telefonları ile değil, televizyonları, tabletleri, ev aletleri gibi birçok farklı ürünle kendini kanıtlamış büyük bir marka. Ürün yelpazesi oldukça geniş olan markanın bugün inceleyeceğimiz cihazı ise The Frame serisinden LS03B QLED 4K Smart Led TV olacak. Yeni iyileştirmeler ve yepyeni özellikleriyle sizi cezbedecek bir televizyon olduğunu söylesek yeridir. Hatta bu ürüne sadece televizyon demek yetmez, o aynı zamanda bir sanat eseri. Nasıl mı? Detayları haberimizde.

the frame tv

Tasarımdan kısaca söz edecek olursak, sade ve ince görünüme sahip, siyah çerçeveli bir televizyon tasarlanmış. Bu siyah çerçeveler eğer size cazip gelmiyor veya odanıza uyum sağlayamıyorsa, mıknatıslı yapısı ve 8 farklı renk seçeneği ile bir Samsung mağazasından yeni çerçeveler temin edebilirsiniz. Cihazın arka tarafı ise herhangi bir çıkıntı olmadan duvara tam monte edilebilecek şekilde düz tasarlanmış. Eğer cihazı duvara monte etmek yerine bir üniteye koyuyorsanız, ayaklarıyla yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.

samsungtv

Samsung LS03B televizyonun, 55” /65” /75” /85” olarak 4 farklı boyutu bulunuyor. Bu ekranlar 3,840 x 2,160 piksel çözünürlük sunan QLED ekrandan oluşuyor. Ekran 100 Hz tazeleme hızı ve yansıma önleyici mat ekran sunuyor.  Bu mat ekran sayesinde yansımalar olmuyor yani eğer televizyondan bir tablo açtıysanız, daha gerçekçi bir görünüme sahip olmasına olanak sağlıyor. Bir milyar renk kapasitesi, yapay zekâ desteği ve HDR10+ ile bu televizyonun canlılığına gerçekten bayılacaksınız. Kusursuz bir şekilde çalışan ekranın, doğal mod, film modu, yönetmen modu gibi seçenekleri bulunuyor. Bu özelliklerde izleme keyfini ikiye katlıyor.

samsung tv

Cihazın ana menüsünden ulaşabileceğiniz çok fazla alan bulunuyor. Netflix, Disney+, YouTube, İnternet, galeri ve daha fazlası. Ama bahsetmememiz gereken ve sizi cezbedecek en önemli özellik kesinlikle tablolar ve ambiyans modu. Duvara aparatla monte ettiğiniz televizyonunuzu isterseniz dikey, isterseniz yatay bir şekilde tablo olarak kullanabilmeniz ortamınıza farklı bir hava katıyor. Ambiyans modu ile de renkli seçenekler, ruh halinizi yansıtacak durumlar gibi sayısız seçenek mevcut. Bu kişiselleştirmeler, sizi herkeste özel kılacak.

samsung tv

Cihazın bir adet alıcısı bulunuyor. Bu alıcı televizyona bağlanmanızı sağlıyor. 4 adet HDMI girişi ,2 adet USB girişi ve ethernet kablosu girişi de bulunuyor. Oyun oynamak istiyorsanız bu cihazın kolay bağlantıları sayesinde işiniz oldukça basit hale geliyor. Dolby Atmos teknolojisinin yer aldığı cihazda nesnelerin hareketlerine göre yüksek ses kalitesi sunuyor. Bu durumda hem dizi veya filmde hem de oyunlarda güzel bir deneyim yaşatıyor.

samsung tv

Televizyon çoklu bağlantıları da destekliyor. Telefondan televizyona, televizyondan telefona, bilgisayardan televizyona gibi birçok seçenek mevcut. Bu sayede aynı anda görmek istediğiniz içerikleri kendi kombinasyonunuza göre şekillendirebilirsiniz. Bir yanda Youtube’dan açtığınız Fitness videosu açıkken, diğer yandan kameraya açtığınız telefonunuz olabilir. Bu sayede hareketleri karşılaştırabilirsiniz.

samsungtv

Televizyonun saymakla bitmez özellikleri bulunsa da biz temel olarak bu şekilde ele aldık. Televizyonun inç sayısına göre fiyat değişiklik gösterse de en düşük fiyatın 21.684 TL, en yüksek fiyatında 52.631 TL olduğu bilgisini verelim. Ofisinizi, evinizi yenilemek istiyorsanız duvarınızda şık duracak bir tasarımı olduğunu söyleyelim. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız bir Samsung Mağazasını ziyaret etmenizi öneririz. Peki siz nasıl buldunuz? Bu fiyata değer bir ürün mü?

Read More

Yorum yapın