Telefon şarj edilirken kullanmak doğru mu?

Son dönemlerde sık sık akıllı telefonlarımızı kullanıyoruz. Uzun süre kullanmamızdan ötürü maalesef şarjımız bitiyor. Hemen en yakın prize takıp telefonu şarj ederken kalan işlerimizi hallediyoruz. Peki telefon şarj edilirken kullanmak doğru mu? İşte detaylar…


Telefon şarj edilirken kullanmak doğru mu? - Page 1

Batarya telefonun en önemli parçalarından bir tanesi olduğunu biliyoruz. Telefonun ömrünü de tayin eden bataryaları korumak için çeşitli önlemler almak gerekiyor.

Telefon şarj edilirken kullanmak doğru mu? - Page 2

Akıllı telefonlarımızı her gün şarj etmemiz gerekiyor. Her işimizi akıllı telefonlar üzerinden hallettiğimiz bugünlerde telefonların bataryaları ise ancak bu işlevleri bir gün boyunca yapmamıza olanak sağlıyor. Bu yüzden birçok insan telefonunu şarj olurken kullanmak zorunda kalıyor.

Telefon şarj edilirken kullanmak doğru mu? - Page 3

Akıllı telefonlar ve bataryaları konusunda birçok farklı fikirler mevcut. Telefonu şarj ederken kullanmak ya da geceleri şarja takmak konusunda birçok kez uyarı alsanız da artık yeni nesil telefonlar bu tür durumlar göz önünde bulunduğu için tasarlandığı için herhangi bir tehlike oluşturmuyor.

Telefon şarj edilirken kullanmak doğru mu? - Page 4

Yeni nesil akıllı telefonların şarj olurken kullanılmasından kaynaklanan bir tehlike yoktur. Bataryalar, telefonun aşırı ısınması önlenerek şarj sırasında kullanıma uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Ancak bu durumun orijinal şarj aletleri için geçerli olduğunu hatırlatalım.

Read More

Yorum yapın