TCL NXTWear Air ile televizyon deneyiminiz göze geldi!


TCL, geçen yıl sınırlı sayıda piyasaya sürdüğü giyilebilir kişisel ekranın ikinci bir tekrarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket TV gözlüklerinin yeni versiyonu NXTWear Air’i duyurdu ve MWC 2022’de yeni nesil TV gözlüğünü tüm detayları ile tanıtacak olduğunu açıkladı!

TCL NXTWear Air ile televizyon deneyiminiz göze geldi!

Özellikle de dünya markalarına tedarik ettiği ekran panelleri ile bilinen Çinli teknoloji devi TCL, geçtiğimiz Salı günü yeni nesil TV gözlüğünü duyurdu. Geçen yılki modelini daha çok günlük güneş gözlüklerine benzeyecek şekilde geliştirdiğini hatırlatalım. Yeni nesil TV gözlüğü NXTWear‘ın ise daha çok modern güneş gözlüklerine benzediğini söyleyebiliriz. Şirket NXTWear‘ı tüm detayları ile Mobile World Congress 2022’de tanıtacak olduğunu ayrıca belirtti!

TCL NxtWear Air‘ın özelliklerinden bahsedecek olursak; önceki NxtWear G gibi, bir çift gözlük çerçevesine yerleştirilmiş iki adet 1080p Micro OLED sunuyor olduğunu ve bu, kullanıcıya yaklaşık 13 fit uzaklıktan 140 inçlik bir ekranı izleme efekti vereceğini söyleyebiliriz. Ayrıca lensleri opak olan gözlüğün AR veya VR işlevselliği sunmayacak olduğunu belirtelim.

DisplayPort uyumlu bir telefona, tablete veya dizüstü bilgisayara bağlanmak için USB-C kullanarak, TCL NxtWear Air gözlüğünüzü ikincil ekran olarak kullanabilirsiniz.

Stereo hoparlörler yerleşiktir, ancak herkesi kulak misafiri olarak rahatsız etmek istemiyorsanız, bunun yerine Bluetooth veya kablolu kulaklık bağlamanız gerekebilir. Bu yılki model ayrıca, gözlüklerin stilini değiştirmek için çerçevelerin önüne takılan iki adet değiştirilebilir manyetik plaka ile birlikte gelecek.

TCL, NxtWear Air’in 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağını açıkladı. Hangi bölgelerde kullanıma sunulacağına dair bir bilgi yok. TCL yeni nesil TV gözlüğü için henüz bir fiyat açıklamadı. Ancak NxtWear G geçen yıl Avustralya’da 899$ fiyat ile ve sınırlı sayıda satışa çıkmıştı. Yeni modelin fiyatı ise 900$-1000$ arasında olabilir.

Read More

Yorum yapın