Tasarımı çok dikkat çeken Yamaha B01 ve fazlası görücüye çıktıYamaha B01.

Motosiklet pazarının en büyük isimlerinden Yamaha, elektrik özelinde gelecek gösterimi yapmayı sürdürüyor. Bugün Yamaha B01 ve fazlası görücüye çıktı.

Dev üretici Yamaha, bugün Yamaha Motor Switches ON isimli yukarıda izleyebileceğiniz 16 dakikalık videoyu yayınladı ve bu video ile dediğimiz gibi alanda bir gelecek gösterimi yaptı. Burada en çok dikkat çeken ise kesinlikle elektrikli motosiklet Yamaha B01 oldu. Fantic firmasıyla ortak olarak geliştirilen model, gövde yapısıyla oldukça farklılaşıyor ve ilginç ekici görünüyor. Fazlasıyla kalın lastikler üzerine kurulduğu dikkatlerden kaçmayan kişisel ulaşım aracı, şimdilik prototip olarak sergileniyor ancak bu formda 2023 itibarıyla üretime alınacak bilgisi veriliyor.

Sınırlı sayıdaki teknik bilgiye göre 45 km/s hıza çıkabilecek ve böylelikle şehir içi kullanımı için yeterli bir seçenek olacak motosiklet, disk frenlere sahip ve sadece tek kişiyi taşıyabiliyor. İleride teknik olarak iyice detaylanması beklenen Yamaha B01 yanında firma Yamaha Motor Switches ON kapsamında üç elektrikli bisiklet ve satışa hazır formda iki elektrikli motosiklet de gösterdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada gösterilen iki bisikleti detaylarına burada yer verdiğimiz üzere kısa süre önce resmen tanıtan Yamaha, yakında direkt olarak eMTB sınıfına bir seçenek daha ekleyeceğinin sinyalini de veriyor. Bu model şu an dijital kamuflaj ile gizleniyor. Aşağıda gördüğünüz elektrikli motosikletler ile 50cc ve 125cc sınıfı seçenekler olarak standart yapıdalar ve yakında geniş çaplı olarak satışta olacaklar.

Yamaha B01 yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More