Tasarım ve güçte çok iddialı elektrikli motosiklet: Verge TS Ultra

Elektrikli motosiklet Verge TS Ultra

Elektrikli motosiklet Verge TS Ultra

2019 Milan Motorcycle Show kapsamında karşımıza çıkan elektrikli motosiklet modellerinden Verge TS, CES 2023’te de vardı.

Ancak CES 2023’e motosikletin “Ultra” isimli yeni versiyonu getirildi. Verge TS, 2019 Milan Motorcycle Show kapsamında görücüye çıkarılan en fütüristik motosikletler arasında yer almıştı. Adeta Tron filminden çıkmış gibi duran model, turuncu ile siyahın bir araya geldiği dikkat çekici bir tasarıma sahipti. Verge TS, bünyesinde 107 beygir (80 kW) güç üreten bir elektrik motoru taşıyordu. Tam 1.000 Nm tork değeri bulunan modelin, 0-100 km/s hızlanmayı 4 saniye altında tamamladığı aktarılıyordu. Şehir içinde 300 km, uzun yolda ise yüksek hıza bağlı olarak 200 km menzile sahip elektrikli motosiklet, maksimum 180 km/s hıza çıkabiliyordu.

Benzer oldukça iddialı tasarım çizgisini devam ettiren yeni model Verge TS Ultra ise 201 beygirlik bir elektrik motoru üzerine kuruluyor ve tam 1.200 Nm tork getiriyor. Bu tork değeri bir motosiklet için çok ses getirirken, 200 km/s maksimum hıza çıkabilen motosikletlin 0’dan 100 km/s hıza 2.5 saniyenin altında ulaşabildiği aktarılıyor. Bu ivmelenme gücünün etkisi şu an hayal dahi edilemiyor. Menzili 380 km civarında olan motosiklet, uygun altyapılarda yüzde 80 batarya doluluğuna sadece 25 dakikada ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Verge TS Ultra, açıklandığı kadarıyla 45 bin dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip. Modelin yollara çıkarılacağı tarih ise 2023’ün bahar ayları olarak veriliyor. Yani bütçesi olanlar motosikleti kullanmak için aşırı uzun süre beklemeyecek.

Elektrikli motosiklet Verge TS Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

Read More