Tansiyon ölçebilen Huawei Watch D ve Mate V için tarih verildiHuawei Watch D

Tansiyon ölçme yeteneğine sahip akıllı saat Huawei Watch D ve katlanabilir telefon Huawei Mate V için tarih verildi.

Uzun süredir gündeme gelen Huawei’nin tansiyon ölçebilen akıllı saat modeli Huawei Watch D ve Huawei Mate V, artık yüzde 99 oranında kesin olarak 23 Aralık tarihinde lanse edilecek. Bu iki telefon ile beraber firmanın başka duyurular yapması da olası.

Yukarıda görebileceğiniz birçok kişinin pek fazla sevmeyeceği bir tasarıma sahip olan akıllı saat Watch D, söylendiği kadarıyla kan basıncını belirleme konusunda oldukça hassas seviyede yer alıyor.

En son çıkış öncesi son testlere giren Watch D akıllı saat, yüksek ihtimalle tansiyon ölçümü yanında diğer akıllı saatlerin sunduğu sağlık özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Watch D’nin vücut sıcaklığını belirleme imkânı taşıması da bekleniyor ve saatin şimdiden “sağlık ölçümünde kullanılabilir” sertifikaları aldığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Tansiyon ölçme özelliğinin bir kez daha Huawei Watch D akıllı saate özel olmayacağını belirtelim. Bazı Samsung modellerinde ve başka akıllı saatlerde bu özellik sunuluyor. Samsung’un saatlerini tansiyon ölçümü için kullanmak adına gerçek bir tansiyon cihazı ile kalibre etmek gerekiyor. Huawei’nin benzer bir yol izleyip izlemeyeceğini ise ay sonunda öğreneceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Watch D ile gelecek Huawei Mate V merak ediliyor

Huawei’nin kendisi için bir ilke imza atacak yeni katlanabilir telefon modeli Mate V, Galaxy Z Flip benzeri dikey katlanabilir yapıda olacak. Geçtiğimiz ay seri üretime alındığı yönünde bilgiler gelen telefon, kaynaklara göre Galaxy Z Flip3’ten daha ucuz ve sağlam olacak. Çünkü modelin yeni nesil bir menteşe sistemi kullandığı aktarılıyor.

Huawei’nin uzun süredir geliştirdiği bu yeni menteşe, kaynaklara göre daha az parçadan oluşuyor ve böylelikle hem daha ucuza üretebiliyor hem de parça azlığı üzerinden bozulma riskini azaltıyor. Huawei imzalı Galaxy Z Flip rakibi için tam fiyatın ne olacağı ise henüz tam olarak bilinmiyor.

Huawei Mate V’nin Türkiye pazarında da satılma ihtimali de bulunuyor. Ancak bunun kesin bir beklenti olmadığını açık olarak belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!

Read More