Tansiyon ölçebilen Huawei Watch D akıllı saat yakında Türkiye’de

Tansiyon ölçme yeteneğine sahip Huawei Watch D akıllı saat modeli uzun süre önce tanıtılmıştı. Model sonunda Türkiye pazarına da geliyor.

Huawei Watch D akıllı saat modeli tam olarak geçtiğimiz yılın sonunda tanıtılmış ve Çin merkezli olarak satışa sunulmuştu. Huawei Türkiye çalışanlarının paylaşımlarına göre Türkiye’ye gelen ve yakında satışa sunulacak gibi duran ürün, henüz burada kaça satılacak bilinmiyor ancak çok ucuz olması beklenmiyor. Son dönemde çok sayıda giyilebilir ürünü Türkiye’ye getiren Huawei Türkiye, Watch D ile iddialı bir seçenek karşımıza çıkarıyor. Üzerinden geçmek adına yapısı gereği biraz kalın olan ve yukarıda gördüğünüz gibi sevilen yuvarlak gövde yapısını benimsemeyen akıllı saat, esas olarak teknik altyapısı ile öne çıkıyor ve kan basıncını belirleme konusunda oldukça hassas seviyede yer alıyor. Sınıf 2 sağlık cihazı sertifikasına sahip olduğu (Çin’den alınmış) aktarılan ürün, kan basıncı yani tansiyon ölçüm sürecinde sadece gövdesini değil, beraberinde gelen özel kayışını da aktif olarak kullanıyor.

Modelin kayışı içerisinde “hava yastığı” olarak geçen çıkarılabilir bir bölüm yer alıyor. Bu hava yastığı, gerçek tansiyon aletleri gibi bileğin sıkılarak doğru sonuçlar alınmasına imkân tanıyor. Kan basıncını olabilecek en iyi şekilde almak adına kayış üstünden bilek kalınlık ölçümü sunan ve buna göre farklı boyutlarda hava yastıkları kullanılmasını öneren ürün, yan tarafında iki farklı fiziksel buton taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

32 MB RAM’e 4 GB dahili depolamaya sahip olan Huawei Watch D, Bluetooth kulaklıklara bağlanabiliyor ve iki farklı renkte elde edilebiliyor. Su geçirmeyen ve normal nabız yanında EKG ölçümü de yapabilen ürün, firmaya göre normal kullanımda 7 günlük bir pil ömrü getiriyor. Üründe 70 farklı sporun otomatik olarak tanındığı ve her aktivite kaleminin kayıt altına alındığı da aktarılıyor.

Tam olarak siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunulan model, 470 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip. Ürünün Türkiye fiyatı 470 dolar üzerinden tam 10 bin TL‘ye yaklaşabilir.

Huawei Watch D yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More