Tanınmış kripto hedge fonunun tweet’i, kripto yatırımcılarını endişelendirdi.


Mayıs ayının başından bu yana, kripto para piyasaları, daha sıkı para politikasının bir sonucu olarak zaten baskı altında olan bir varlık sınıfını harekete geçiren iki yüksek profilli çöküşle sarsılmıştı. Tanınmış kripto hedge fonunun tweet’i, piyasa kargaşası ortasında iflas konusundaki korkuları artırdı.

Tanınmış kripto hedge fonunun tweet’i, kripto yatırımcılarını endişelendirdi.

Fiyatlar düşerken kripto para varlıklarını tasfiye eden önde gelen bir hedge fonu olan Three Arrows Capital’in (3ac) kurucularından biri tarafından gönderilen şifreli bir tweet’in sonucu olarak halihazırda istikrarsız bir sektöre yeni bir huzursuzluk artışı sağlandı.

Credit Suisse Group AG’nin eski bir tüccarı ve 3ac’ın kurucu ortağı olan Zhu Su, 15 Haziran’da doğrulanmış hesabından tweet attı. tweet’de şu ifadeler yer aldı:

“İlgili taraflarla iletişim sürecindeyiz ve bunu çözmeye tamamen kararlıyız.”

Kripto para endüstrisindeki bazı önde gelen isimlerin, fonun alan için yaptıklarını takdir ederek yorumlar bölümünde tam desteklerini ifade etmelerinin dikkat çekici olduğunu belirtmekte fayda var.

Zhu Su’nun önde gelen kripto destekçileri. Kaynak. Twitter

Bununla birlikte, bu hedge fonunun yakında iflas edeceğine dair söylentiler hala dolaşıyor. Bu, dünyanın en büyük kripto para hedge fonlarından biri olduğu düşünüldüğünde, sadece birkaç ay öncesine kadar hayal bile edilemez bir şeydi.

3ac’nin 10 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu tahmin ediliyor

Blockchain analitik şirketi Nansen, Mart ayının başında, fonun büyüklüğü ve ticaret stratejileri hakkındaki bilgilerin sınırlı olmasına rağmen Three Arrows’un yaklaşık 10 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu tahmin ediliyor.

Şu anda erişilebilir olan en son düzenleyici dosyalara göre, Aralık 2020 itibariyle Grayscale Bitcoin Trust’ın %5’inden fazlasını kontrol ediyor. Ancak Three Arrows’un bu pozisyonu koruyup korumadığı bilinmiyor.

Read More

Yorum yapın