Suzuki Jimny 4Sport; sınırlı üretim versiyon yetenekleri artırıyor [Video]Suzuki Jimny 4Sport

Markanın Brezilya operasyonu tarafından geliştirilen Suzuki Jimny 4Sport, sınırlı üretim adetleriyle meraklılarıyla buluşacak.

Uzun süredir beş kapılı versiyonu hakkında gelişmeler beklediğimiz Suzuki Jimny için bu taraftaki resmi çalışmalar devam ediyor. 2022 içerisinde somut detaylarıyla görmeyi umduğumuz model öncesinde, markanın farklı operasyonları tarafından geliştirilen özel versiyonlar da dikkate değer. Yelpazeye Brezilya’dan dahil olan Suzuki Jimny 4Sport eklenen donanımlarıyla, standart versiyon üzerine adeta biçilmiş kaftan niteliğine bürünüyor. Toplamda sadece 100 adet üretileceği açıklanan özel versiyon, sadece Suzuki Brezilya tarafından satışa sunulacak.

Öne çıkan detaylarıyla Suzuki Jimny 4Sport

Halihazırda dördüncü jenerasyonuyla yollarda olan Jimny için yeni nesile geçişteki dört yıllık süreçte sayısız modifikasyon projeleri karşımıza çıktı. Önceki versiyonlar düşünüldüğünde pek de şaşırtıcı olmayan bu ilginin en dikkat çekenleri ise, Jimny’nin yeni karakterinin de etkisiyle G-Serisi’ne dönüşüm kitleri olmuştu. Suzuki’nin Brezilya operasyonu ise Jimny’i alacak arazi meraklılarının, araca sonradan dahil edeceği modifikasyonları nizami ve estetik şekilde harmanlamış. Ortaya çıkan sonuç ise bizce kesinlikle kayda değer. Standart olarak şnorkel, tavan sepeti, yan bölge bar desteği, Pirelli imzalı arazi lastik seti ve 15 inçlik jantlarla gelen Jimny 4Sport’un rengi de tamamen kendine özel olarak tercih edilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şnorkel eklentisiyle su geçiş eşiği 600 milimetreye çıkan modelin, gövde eklentileri ise yaklaşma ve uzaklaşma açısında bazı dezavantajları beraberinde getiriyor. Standart versiyonda 37 derece olan yaklaşma açısı 31 dereceye gerilerken, uzaklaşma açısı da 49 dereceden 40 dereceye düşüyor. Tüm bu gerilemelere rağmen değerlerin hala böyle bir model için fazlasıyla iyi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Kaputunun altında 1,5 litrelik benzinli motorla yola devam edecek olan Jimny 4Sport, Brezilya’da 35.000 dolarlık fiyatla satışa sunulacak.

Read More