Subaru’nun ilk elektrikli modeli Solterra için yurt dışı fiyatları açıklandı

Marka tarihinin ilk elektriklisi rozetini taşıyan Subaru Solterra, üç farklı versiyon üzerinden yurt dışında satışa çıkıyor.

Subaru’nun Toyota ile gerçekleştirdiği ortaklıktan doğan modeli Solterra, elektrik altyapısıyla birlikte marka tarihine geçerek yollara çıkmaya hazırlanıyor. 2021’in son çeyreğinde tanıtımı gerçekleştirilen model için aradan geçen zaman dilimi sonrasında nihayet fiyatları da artık görebiliyoruz. Üç farklı versiyon üzerinden listelere giriş yapan Subaru Solterra, Premium olarak isimlendirilen giriş seviyesi paketiyle 46.220 dolarlık başlangıç fiyatıyla kullanıcıları bekliyor olacak. Limited ve Touring olarak isimlendirilen diğer iki kombinasyon içinse fiyatlar 49.720 dolar ve 53.220 dolar olarak resmiyet kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Subaru Solterra hakkında bilmeniz gerekenler

Toyota bZ4X ile aynı altyapı üzerine geliştirilen Solterra, teknik dinamik olarak kuzeniyle benzeşen bir elektrikli SUV olacak. e-TNGA platformu üzerine geliştirilen Solterra, ilk tanıtıldığında iki farklı versiyon tipiyle öne çıkarılmıştı. Giriş seviyesinde tek elektrik motorlu ve önden çekişli versiyonla 204 PS güç sunulurken, 4×4 sürüş deneyimi sunan bir üst pakette 217 PS güç ve 366 Nm tork değerleri öne çıkıyor. Fiyatları açıklanan Solterra versiyonlarının tamamında çift elektrik motoru ve 4×4 konumlandırıldığını bu noktada belirtmekte fayda var. Bu da önümüzdeki süreçte tek elektrik motorlu paket üzerinden daha uygun fiyat etiketlerini görebileceğimiz anlamına geliyor. Batarya tarafında ise 71,4 kWh’lik paketin üzerinde 370 kilometreye yaklaşan menzil değeri söz konusu. Tek elektrik motorlu modellerde menzil değerinin 400 kilometreyi aştığını da belirtmekte yarar var. Solterra’nın bu batarya paketi hızlı şarj desteğiyle yüzde 80 doluluk seviyesine 1 saatten daha kısa sürede getirilebilecek. Subaru’nun “EyeSight” olarak isimlendirdiği son nesil güvenlik asistanları da Solterra’da standart olarak sunulacak.

Read More