Stranger Things 4.sezon tarihi ve fazlası açıklandıStranger Things 4.sezon

Netflix platformunun sevilen dizilerinden Stranger Things için yeni açıklama geldi. Bu açıklama ile Stranger Things 4.sezon tarihi belli oldu.

Yapılan resmi paylaşıma göre Stranger Things 4 sezon 1. kısım 27 Mayıs’ta ve 2. kısım 1 Temmuz’da yayında olacak. Peki yeni sezonda bizi neler bekliyor? Firmadan konu hakkında gelen açıklama şöyle: “Hawkins’e korku, dehşet ve yıkım getiren Starcourt Savaşı’nın üzerinden altı ay geçmiştir. Savaşın sonuçlarıyla cebelleşen dostlarımız ilk kez birbirinden ayrı düşmüştür. Üstelik lise hayatının zorluklarıyla uğraşmak da işlerini hiç kolaylaştırmaz. Bu hassas dönemde ortaya çıkan doğaüstü yeni ve korkunç bir tehdit, dehşet verici bir gizemi beraberinde getirir. Bu gizem çözüldüğü takdirde Baş Aşağı Dünya kâbusu nihayet son bulabilecektir.”

5. sezonu ile ekranlara veda edeceği de açıklanan Stranger Things için Netflix’in paylaştığı diğer temel bilgiler de şöyle: “2016’da yayına girmesinden bu yana dünya çapında büyük ilgi gören Stranger Things, 65’i aşkın ödül kazandı ve 175 ödüle aday gösterildi. Bu ödüller arasında Emmy’ler, Altın Küre ödülleri, Grammy’ler, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA, bir Peabody Ödülü, AFI Yılın Dizisi ödülü, People’s Choice Ödülleri, MTV Film ve Televizyon Ödülleri, Teen Choice Ödülleri ve diğer pek çok ödül bulunuyor.

En İyi Drama Dizisi dalında üç kez Emmy’ye aday gösterilen Stranger Things, Netflix’in en çok izlenen yapımlarından birisi. Dizinin 3. sezonu 582 milyon saat izlenme elde ederek Netflix Top 10 listelerinin En Popüler İngilizce Dizi kategorisinde 2. sırada yer alırken 2. sezon da 427 milyon saat izlenmeyle Netflix listelerinde 10 numarada.

Duffer Kardeşler tarafından yaratılan Stranger Things’in yapımcılığını Monkey Massacre Productions ve 21 Laps Entertainment üstleniyor. Dizinin baş yapımcıları ise Duffer Kardeşler ile birlikte 21 Laps Entertainment’dan Shawn Levy ve Dan Cohen ile Iain Paterson.”

Stranger Things 4.sezon yanında bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi

Read More