Steam’in en çok satılan oyunu koltuğu el değiştirdi: İşte yeni lider


Steam hem dünya genelindeki hem de ülkemizdeki oyuncular için oldukça önemli bir platform. Her geçen gün biraz daha artan oyun fiyatları yüzünden önemi de buna paralel olarak gelişen Steam, oyunseverlerin gönlünde taht kurmaya devam ediyor.

Her ne kadar bu platform ülkemizdeki oyun fiyatları hesaplama stratejisini ciddi şekilde değiştirmiş olsa da yine de mevcut durum bile oyunseverlerin kimi zaman 1/3 fiyatına kimi zaman da daha bile düşük fiyatlarla oyunları deneyimlemesini sağlıyor.

Steam’in en çok satılan oyunu koltuğu el değiştirdi: İşte yeni lider

İşte haftalık olarak açıklanan en çok satılan oyunlar listesi de söz konusu indirimlerin oyusneverler tarafından nasıl büyük bir ilgiyle takip edildiğini ortaya koyuyor. Öyle ki geçtiğimiz haftalarda ilk 20’ye bile girmekte zorlanan Elden Ring, %30’luk indirim kampanyası sayesinde bir anda geçtiğimiz haftanın en çok satılan oyunu oldu. Normal fiyatı 599,99-TL olan oyun, %30 indirime girince 419,30-TL’den satılmaya başlandı.

Öte yandan geçtiğimiz haftanın lideri olan EA Sports FIFA 23 ise hala %60’lık kampanyasına devam ediyor ve bu durum ünlü futbol oyununun ilk üç içerisine kalmasını garantiliyor. Tabi listenin üçüncü sırasında bulunan ve yine %15’lik oranıyla indirim kampanyasına katılan Call of Duty: Modern Warfare II’nin her an bu iki ismi de geçerek yeniden liderlik koltuğuna oturmak için fırsat kolladığını da hatırlatalım.

Read More

Yorum yapın