Steam Ödülleri’nde de en iyi oyun ödülü aynı isme gitti


Steam, oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri. Özellikle ülkemizde olduğu gibi oyun fiyatlarının sürekli yükseldiği ve bir yerden sonra sürekli yeni oyun alabilmenin neredeyse imkansız olduğu ülkelerde, çölde bir vahayı anımsatan bu platform, son zamanlarda indirim ve kampanyalarından ziyade zam haberleriyle gündeme gelir olmuştu.

Nitekim bu zamların arkasında yatan ana sebep ise Steam’in oyun şirketlerinin fiyatlarını belirlemesinde önemli rol oynayan fiyat aracındaki döviz kurunu 1,8-TL’den 10-TL seviyesine çekmesiydi. Ancak bu güncellemeye rağmen, oyunseverlerin hala en uygun fiyattan oyun temin edebildikleri ilk yer Steam oluyor.

Steam Ödülleri’nde de en iyi oyun ödülü aynı isme gitti

İşte oyunseverler için bu kadar önemli bir platform olan Steam, 22 Aralık tarihi itibariyle her yıl düzenlediği ve kazananları tamamen oyunseverlerin belirlediği Yılın En İyi Oyunları yarışmasını başlatmıştı. Günlerdir süren oylama nihayet sona erdi ve Steam kullanıcıları tarafından verilen oylarla yılın oyunu ödülü tıpkı Game Awards 2022’de olduğu gibi yine Elden Ring’e gitti.

Açıkçası Game Awards 2022’den sonra en azından Steam’de God of War’ın Elden Ring’i geçmesi bekleniyordu ancak bu oyun her iki platformda da liderliği alarak rakibine kimin patron olduğunu göstermiş oldu. Öte yandan God of War: Ragnarök ise En Zengin Hikayeye Sahip oyun ödülüyle yetinmek zorunda kaldı.

Read More

Yorum yapın