Steam Deck 2’yi bekleyenlere güzel haber


Oyun dünyası, genelde PC, ev tipi konsollar ve mobil oyunlar arasında bir ortamda gelişiyor. Bununla birlikte bir dönem PlayStation Vita ile altın çağını yaşayan el konsolları son zamanlarda Nintendo tarafından domine ediliyordu. Ancak sahneye çıkan Valve Steam Deck bütün kuralların yeniden yazılmasını sağladı.

Piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana oyunseverlerin büyük ilgisiyle karşılaşan ve buradan aldığı güçle gerek oyun desteğini gerekse de yazılım desteğini geliştiren Steam Deck, yakın zamanda ikinci modeliyle karşımıza çıkabilir. Her ne kadar bu konuya ilişkin henüz Valve cephesinden yapılmış resmi bir açıklama olmasa da şirketin önde gelen mühendislerinden ikisi, yeni konsol hakkında gayriresmi açıklamalarda bulundu.

Steam Deck 2’yi bekleyenlere güzel haber

Yapılan açıklamalara göre, Steam Deck 2’de ekran kalitesi, batarya süresi ve oyun performansı konularının üzerine yoğunlaşılacak. Özellikle ekran kalitesi anlamında önemli bir atılım yapmak isteyen Valve, Steam Deck 2 ile birlikte OLED teknolojisine geçiş yapmak istiyor. Batarya süresinin de göz ardı edilemeyecek bir oranda artacağını belirten mühendisler, yine de Steam Deck 2’nin çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Öte yandan yeni modelin de tıpkı mevcut konsolda gördüğümüz gibi uygun fiyatlardan satışa sunulması bekleniyor. Steam Deck’in şu an ki versiyonunun 64GB’lık sürümü 6.600-TL’den satışa sunulurken, bu cihazın 256GB’lık sürümü 8.800-TL’den 512GB’lık sürümü ise 10.700-TL’den satılıyor.

Read More

Yorum yapın