Starbucks Türkiye’den çekilme iddialarını yanıtladı!


Bugün Türkiye’de bir çok şubesi olan dünyaca ünlü Starbucks için Türkiye’den çekilecek iddiaları yayılmıştı. Ülkemizde binlerce kullanıcısı olan Starbucks bu iddiaları yanıtladı.

Dolar/TL kurundaki oynamalar insanların panik yaşamasına sebep oldu. Dolardaki ani artış sebebiyle Apple Türkiye’de ürünlerini satmayı durdurmuştu. Neticesinde iPhone cihazlar karaborsaya düştü ve normal fiyatının çok üzerinde satılmaya başladılar. Hal böyle olunca farklı markalar hakkında da iddialar atılmaya başladı. Bu iddialardan biri de Starbucks hakkındaydı. Ülkemizden çekileceği iddia edilen marka şimdi iddialara bir yanıt verdi.

Starbucks Türkiye’den çekilme iddialarını yanıtladı!

Şirket kapatılacakları iddiasını yönelten bir kullanıcıya yanıt olarak şu ifadeleri kullandı:

starbucks

Apple cephesinde ise henüz resmi bir açıklama yok. Artan dolar kuru sebebiyle fiyatların güncelleneceği için ürünlerin siparişinin durdurulduğu tahmin ediliyor. Ancak net bir açıklama gelene kadar bir şey demek imkansız gibi duruyor. O sırada farklı e-ticaret siteleri iPhone cihazları farklı fiyatlarla satmaya başladı. iPhone 13 mini bile normal fiyatının 2 katı fiyatlarla satılabiliyor. Apple‘ın verilen siparişleri de iptal ettiği iddia edilmişti. Ancak şirketin fatura kesilmiş siparişlere karşı böyle bir yaklaşımla gelmesi sosyal medyada tepki uyandırdı. 

Neyse ki Starbukcs için olumsuz bir durum yok. Artan dolar kuru sebebiyle ilerde ne olacağını kestirmek ise tabi ki zor.

Read More

Yorum yapın