Spotify, ücretli abonelere özel yeni butonlar getiriyor

Spotify

Yeni geçilecek çiftli yapı

Spotify

Mevcut birleşik yapı

Çevrimiçi müzik pazarının en önemli ismi Spotify, uygulamasında kullanıcı deneyimi artıracak bir güncelleme yapacağını duyurdu.

Bugün detaylarına burada yer verdiğimiz Türkiye fiyat zammı ile ses getiren Spotify, yakında sadece ücretli Premium aboneler için bir tasarım güncellemesi yapacak. Bu güncelleme kapsamında çalma listelerinde şimdi birleşik olan çal ve karıştır butonları birbirinden ayrılacak. Bu yukarıdaki galeride görebileceğiniz değişim doğrultusunda gelecek iki farklı buton ile daha kullanıcı dostu bir kullanım sunacaklarını aktaran şirket, yeni dönemin önümüzdeki günlerde iOS ve Android tarafında herkes için aktif edileceğini belirtiyor. Henüz Türkiye’de mevcut yapıyı kullanmaya devam eden şirket, bu tarz ufak adımlar ile tüketicileri memnun etmeyi sürdürüyor.

Spotify pazarın halen en büyük ismi konumunda. Firma 2021’in sonunda 180 milyondan fazla ücretli aboneye ulaşmıştı. Firmanın aylık aktif kullanıcı sayısı ise 406 milyonun üzerinde yer alıyordu. 2022’nin ilk çeyreğinde servis toplam 182 milyon ücretli aboneye ulaştı. Firmanın 2022’nin ilk çeyreğindeki aylık aktif kullanıcı sayısı ise 422 milyona kadar çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz hafta açıklanan 2022’nin ikinci çeyrek sonuçlarında ise 188 milyon ücretli aboneye ulaşıldığı aktarıldı. Toplam kullanıcı sayısı ise 433 milyon seviyesine ulaşıldı. Abone sayısını devamlı olarak artıran firma, bunu kâra döndürme konusunda ise zorluk yaşıyor.

Spotify

Mevcut birleşik yapı yakında değiştirilecek, butonlar birbirlerinden ayrılacak.

Spotify zammı yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More