Sporculara özel Apple Watch ve Watch Series 8 için ateş ölçümü yine gündemdeApple Watch Series 8

2022’de üç farklı ana Apple Watch modeli lanse edilecek ve bu modeller için ateş ölçme özelliği bir kez daha ses getirdi.

Eylül ayındaki etkinlikte Apple Watch Series 8, yeni Watch SE ve spor odaklı zorlu şartlara özel Watch modelleri karşımıza çıkacak. İşte bu saatlerden Watch SE hariç modeller için bugün bir kez daha sıcaklık sensörü konusu gündeme geldi. Sağlam kaynak Mark Gurman’a göre Apple, bu konuda son aşamaya gelmiş durumda ve yüzde 99 ihtimalle yeni saatler kişilerin ateşini yani vücut sıcaklığını ölçebilecek. Daha önce Apple’ın vücut sıcaklığı ölçme özelliğini Watch Series 7 için de düşündüğü ancak algoritma sorunları nedeniyle üretime yetiştiremediği aktarılmıştı. Bunun yeni üst seviye modeller içinse artık kesin olarak çözüldüğü düşünülüyor. Cilt üstünden vücut sıcaklığı ölçümünün dış etkenler nedeniyle kolay olmadığını belirten analist Ming-Chi Kuo, bu yüzden sistemin çok kararlı bir algoritmaya ihtiyaç duyduğunu belirtmişti.

Mark Gurman, merak edilen Watch Series 8 modelinde özellikle aktivite takip konusuna odaklanıldığını belirtiyor. Söylendiği kadarıyla yeni saatler yerlerini alacağı saatlerden çok daha kararlı ve detaylı aktivite takibi yapabilecek. Burada takip özelinde kapsama alanını ciddi şekilde geliştirmesi beklenen Apple, iddialara göre yeni saatleri şu an kullandığı işlemci üzerine kuracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Apple Watch Series 8 serisi büyük ihtimalle 41 mm ve 45 mm üstüne konumlandırılacak daha büyük bir versiyonla da elde edilebilecek. Yani seride daha önce hiç olmadığı gibi üç farklı gövde boyutu sunulacak.

Yeni ürün gamında şu an en çok zorlu şartlara özel Watch merak uyandırıyor. Kaynaklara göre şimdiye kadar yapılmış en sağlam Apple Watch modeli olacak bu yeni akıllı saat, Apple’ın şimdiye kadar sattığı en pahalı normal versiyon (Altın sürümleri bir kenara koyarsak) da olabilir. Modelin henüz nasıl görüneceği bilinmiyor. Watch Series 8 ise direkt olarak yukarıdaki gibi köşeli yapıyı benimseyebilir.

Apple Watch Series 8 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More