Spor dünyasından Rusya’ya tepki!


Rusya Ukrayna krizi sonunda savaşa dönüştü. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla savaşa dönüşen olay herkes tarafından tepki topladı. Spor camiasından da tepkiler gecikmedi.

Spor dünyasından Rusya’ya tepki!

Spor dünyasından Rusya’ya tepki;

🏎 Vettel ve Verstappen, Rusya GP’ye katılmayacaklarını açıkladı.

🏀 Barcelona, Zenit deplasmanına gitmeyeceğini açıkladı.

⚽️ Schalke ve Manchester Utd, Rus sponsorlarının sözleşmesini feshetti.

🏆 Şampiyonlar Ligi finali, Rusya’dan alındı.

— Krampon Sports (@KramponSport) February 24, 2022

Rusya ve Ukrayna arasında uzun süre devam eden gerilim şimdi savaşa dönüştü. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla başlayan olaylar iki gündür devam ediyor. Ekonomik yaptırımları da beraberinde getiren olaya müdahale eden herhangi bir ülke olmadı.

Rusya’nın saldırmasıyla birlikte direkt olarak dolar kuru ve altın etkilendi. Uzun süredir 13,50 seviyesinde yatay devam eden dolar kuru savaşın başlamasıyla 14,50 seviyelerine kadar çıktı. Altının gramında ise 900 üzeri fiyatlandırma görüldü.

Şu anda 13,77 seviyesine kadar gerilemiş olan dolar kuru ne yazık ki yapılacak olan yaptırımları engellemiyor. Rusya ve Ukrayna kriziyle ilgili en çok etkinin hissedileceği bir diğer nokta da akaryakıt zamları olacak. Akaryakıta bu akşamdan itibaren zam yapılacağı söyleniyor. Bölgede yaşananlar sadece bölge halkını değil tüm dünyayı etkiliyor desek yanlış olmaz. Putin müzakere görüşmelerine katılacak mı merakla bekleniyor.

Read More

Yorum yapın