Sony, yeni bir amiral gemisi modeli üzerinde çalışıyor olabilir


Sony, dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri. Her ne kadar şu sıralar nihai ürün yerine, ünlü teknoloji markalarına donanım tedariğinde bulunan bir şirket pozisyonunda olsa da, bu durum şirketin orta ve alt segment akıllı telefon modellerinde gayet iyi işler çıkarttığı gerçeğini değiştirmiyor.

Öte yandan üst üste gelen başarısız modellerin ardından amiral gemisi sınıfından çekilen ve uzun bir süre de bu kararının arkasında duran Japon teknoloji devi, bu yıl piyasaya sürdüğü Xperia modeliyle yeniden sahalara dönüş sinyalleri vermişti. İşte görülen o ki şirketin gidişi sessizdi ancak dönüşü muhteşem olacak.

Sony, yeni bir amiral gemisi modeli üzerinde çalışıyor olabilir

Sony’e yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre, 12 Eylül’de gerçekleşecek olan lansmanda Xperia Pro ismiyle yeni bir akıllı telefon modeli daha tanıtılacak. Bu telefonun en dikkat çeken tarafı ise, Sony denildiğinde akla gelen ilk şey olan kamera olacak. Buna göre 1 inç olarak boyutlandırılacak 48MP IMX903 ana kameraya sahip olacağı iddia edilen Sony Xperia Pro’dan aynı zamanda 48MP’lik ultra geniş açılı ve 48MP’lik makro kameralar bulunacak.

İşin ilginci, Sony de geçtiğimiz gün Huawei Mate 50 serisinde gördüğümüz değişken diyafram açıklığı özelliğini kullanacak. Ancak gerek telefonların kameralarına gerekse de diğer özelliklerine ilişkin bildiklerimiz şu an bunlardan ibaret.

Read More

Yorum yapın