Sony WH-1000XM5, şık tasarımıyla tanıtılmadan sızdırıldı

Kafa üstü kablosuz kulaklık pazarına çok yakında Sony WH-1000XM5 modeli de eklenecek. Ürün gerçekten iddialı görünüyor.

Sony WH-1000XM4 üstüne yolda olan Sony WH-1000XM5, şirketin pazardaki en gelişmiş kablosuz kulaklığı olarak büyük beklentiler oluşturuyor. Yapılan ilk sızıntılara göre bu beklentileri fazlasıyla karşılayacak WH-1000XM5, ilk olarak yerini alacağı WH-1000XM4’e oranla çok daha modern görünüyor. Yuvarlatılmış hatlarıyla geleceğe taşınan ürün, birden fazla renge sahip ve aşağıda gördüğünüz şık bir taşıma çantası ile yolda bulunuyor. Model için tasarım yanında teknik olarak da birçok detay verildi. ANC yani Aktif Gürültü Engelleme konusunda pazarın en iyilerinden olması beklenen Sony WH-1000XM5, ANC açıkken tam 40 saatlik bir pil ömrü sunacak. Eskiye oranla 10 saatlik ekstra pil ömrü kazanan ürün, USB-C üzerinden 3,5 saat içerisinde tamamen doldurulabilecek.

Üç farklı mikrofon ile desteklenecek ANC için bir değil iki farklı işlemci kullanacağı ve dış sesleri çok yüksek oranda engelleyeceği aktarılan kablosuz kulaklık, sızıntıyı yapanlara göre yeni sürücüler üzerine kuruluyor ve böylelikle pil ömrü yanında ses performansını da artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kablosuz bağlantı için Bluetooth 5.2 kullanan ve aynı zamanda 3.5 mm üzerinden de bağlantı kurabilen kafa üstü kablosuz kulaklık için henüz fiyat konusunda bir sızıntı yapılmış değil.

Sony WH-1000XM5 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More