Sony, sevilen PlayStation oyunlarını dizi ve filmlere dönüştürüyorSony, Netflix ile beraber Horizon Zero Dawn

Oyun dünyasının merkezinde yer alan isimlerden Sony, sevilen özel PlayStation oyunlarını ekranlara taşıma konusunda adımlar atıyor.

Sony tarafından PlayStation stüdyolarından çıkarılan özel oyunlar, harika hikayelere ve karakterlere sahipler. Bu sanat eserlerini sadece oyunlar ile sınırlamak istemeyen firma, değişen şartlar ışığında ciddi odak değişimi gerçekleştiriyor. Bu oyunların bazılarını PC’ye getirmeye başlayan şirket, aynı zamanda Netflix gibi firmalar ile özel film / dizi anlaşmaları da yapıyor. Örneğin bunların en sonuncusu Horizon Zero Dawn oldu. Açıklamaya göre Horizon Zero Dawn oyununu temel alan bir Netflix içeriği (Yüksek ihtimalle dizi) yolda bulunuyor. Sony’nin ayrıca yarış odaklı Gran Turismo serisi için bir film geliştirdiği de yeni bilgiler arasında dikkat çekiyor. Firmanın süreçte başka çalışmaları da bulunuyor.

Örneğin Peacock için Twisted Metal serisi, Amazon Prime için çok merak edilen God of War serisi, HBO için The Last of Us dizisi, sinema için Ghost of Tsushima ve Metal Gear Solid filmleri de aktif olarak yolda bulunuyor. En son sinemaya çıkan Uncharted filmi ile dikkat çeken Sony, bu konuda mantıklı davranıyor ve kurduğu ilgi çekici evrenleri daha fazla kişiye ulaştırıyor. Çünkü PlayStation oyunları halen büyük bir kitlenin hayatında yer edinmiyor.

Bu arada Netflix son dönemde kendisi de oyun tarafına ciddi önem veriyor. Bu aralar büyük abone kaybetmesi ile gündemden düşmeyen Netflix, abonelerine sunduğu oyun kataloğuna en son Relic Hunters: Rebels 3 yapımını eklemişti. Dün resmi bir duyuru yapan firma, “aralarında Dragon Up (East Side Games), Moonlighter (11 Bit Studios), TownsmenA Kingdom Rebuilt (HandyGames) ve Exploding Kittens – The Game‘in (Exploding Kittens Digital) bulunduğu daha fazla oyun bu ay sizlerle buluşacak” dedi. Bu oyunlardan sadece Exploding Kittens – The Game için beklenmesi gerekecek çünkü oyun 31 Mayıs tarihinde gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun konusunda daha da büyümek isteyen şirket, 2022 sonuna kadar kişilere 50 farklı oyun sunmak için çalışmalar yapıyor. Şu an abonelerine 19 farklı oyun ile eğlenceli zamanlar geçirten firma, bu 50 oyun hedefine nasıl ulaşacak dersiniz? Netflix’in buradaki çözümü yapılan ciddi yatırımlar oluyor. Platform son dönemde sürekli olarak yeni oyun firmaları satın alıyor.

PlayStation odaklı oyun hamleleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet

Read More