Sony PlayStation VR2 içerisinde Tobii imzası da olabilirSony PlayStation VR2

Sony tarafından PlayStation 5 için özel olarak geliştirilen PlayStation VR2 sanal gerçeklik başlığı, göz takibi yapabilecek.

İşte bu altyapı, yapılan resmî açıklamaya göre Tobii firmasına emanet olabilir. Bu konuda çok tecrübeli olan Tobii, Sony ile aktif olarak görüşmeler içerisinde olduklarını aktarıyor. Bu durum güzel görünüyor ancak kötü bir durumu netleştiriyor. PlayStation VR2 halen açık olarak geliştirme aşamasında yer alıyor ve bu açıdan 2022’de çıkış yapamayacak gibi görünüyor.

2022 içerisinde satışa sunulması çok olası olmasa da gösteriminin yapılması beklenen PS5’e özel PlayStation VR2 sanal gerçeklik başlığı, bildiğimiz kadarıyla iki adet 4K HDR ekran üzerine kuruluyor ve bu ekranlarda 90 Hz/120 Hz arası yenileme hızı sunuyor. İlk PSVR’dan aldığı deneyimle PSVR2’yi çok daha kullanıcı dostu ve etkileyici oyun deneyimi sunar hale getirecek Sony, başlık ile 110 derecelik bir görüş açısı sunuyor.

Yapılan açıklamaya göre PlayStation 5’e tek bir USB-C kablosu ile bağlanacak yani kablosuz olmayacak ürün, bu sayede hem pil bitti derdini ortadan kaldıracak hem de gecikmesiz bir oyun deneyimi sunacak.

Bünyesindeki kameralar ile içten dışa takip getirecek ve böylece kafa hareketleri ile yukarıda gördüğünüz kontrolcülerin konumunu sanal dünyaya etkili şekilde aktaracak PlayStation VR2, birçok oyuncu tarafından merakla bekleniyor ancak yine de devasa bir beklenti oluşturmuyor.

Çünkü halen VR oyunlar normal oyunlar kadar iyi grafikler sunamıyor, çoğu kişi VR başlık işe oyun oynamayı çok iyi bulmuyor. Şu an herkes Sony’nin daha çok PlayStation 5 üretmesini istiyor. Aslında bunu Sony de istiyor ancak global çip krizi ve elektronik tedarik sorunları halen aktif olarak devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More