Sony LinkBuds S kablosuz kulaklık resmi olarak tanıtıldı

Sony LinkBuds S kablosuz kulaklık için yapılan sızıntılar için sürpriz kalmamıştı. Bunun üstüne resmi lansman da geldi.

Geçtiğimiz hafta tanıtılan detaylarına burada yer verdiğimiz Sony WH-1000XM5 sonrasında tanıtılan Sony LinkBuds S, yüksek kaliteli ses desteğine sahip en küçük ve hafif kablosuz kulaklık olarak karşımızda yer alıyor. Toplam üç farklı renkte karşımıza çıkan 4,8 gramlık (Hazne hariç) LinkBuds S, görebileceğiniz üzere kulak içi formunu benimsiyor. Sızıntılarda da aktardığımız üzere ürün aslında tasarımsal olarak şaşırtıyor. Çünkü firmanın detaylarına burada yer verdiğimiz ilk LinkBuds versiyonu açık yapıyı benimsiyordu. Garip görünen orijinal LinkBuds’ın amacı, müzik dinlerken çevreyi olduğu gibi açık şekilde duyabilmekti. LinkBuds S ise bundan tamamen uzaklaşıyor ve birçok kişiyi daha fazla memnun eden geleneksel yapıda karşımıza çıkıyor.

Yapısı gereği pasif yalıtımı yüksek olan kablosuz kulaklık Sony LinkBuds S, ANC yani Aktif Gürültü Engelleme sistemine de sahip. Yeni 5 mm sürücüleri ile ses kalitesinin oldukça yüksek olduğu aktarılan LDAC Bluetooth kodek destekli kulaklık, ANC olmadan tek şarjla 6 saatlik bir dinleme ömrü (Hazne ile 20 saat) getiriyor. IPX4 sertifikası olan ürün, bağlantı için Bluetooth 5.2 kullanıyor ve konuşmaya başladığınız zaman müziği durduran faydalı bir özelliği de beraberinde getiriyor.

Ürün hakkında bir açıklama yapan Niantic Ürün Pazarlama Direktörü Archit Bhargava, “Niantic, AR dijital katmanlarını gerçek dünyaya eklemek anlamına gelen bir “Gerçek Dünya Metaverse” vizyonuna sahiptir. Şu anda AR katmanları görsel katmanlardır; ancak, bir ses katmanı eklemenin daha zengin bir AR deneyimi yaratacağına ve gerçek dünyayı daha keyifli ve kullanışlı hale getireceğine inanıyoruz. Sony’nin LinkBuds serisi, gerçek dünyanın görsel ve işitsel bilgilerinden ödün vermeden ses katmanını ekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Niantic’in sunduğu çeşitli oyunlarla birlikte kullanıldığında daha zengin, daha keyifli bir oyun deneyimi yaratabilirler. Bu yıl 10. kilometre taşını kutlayan Ingress, yaz gelmeden yeni bir özelliğe sahip olacak. LinkBuds serisi ile bu özelliği beğeneceğinizi umuyoruz. Ayrıca, LinkBuds serisi ile Niantic’in oyunlarının temelini oluşturan ve yakında piyasaya çıkacak olan Lightship platformumuzun birleşimi ile AR deneyimi için lütfen bizi takip etmeye devam edin.” dedi.

Uzamsal ses destekli LinkBuds S kablosuz kulaklık, yurt dışında 200 dolar gibi bir fiyattan raflara çıkarılacak. İleride kesin olarak Türkiye’de de satılacak model, burada 4 bin TL’ye yakın bir fiyattan satılabilir.

Sony LinkBuds S yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More