Sony, Gran Turismo filmi için çekimlere başladıSony Gran Turismo

Sony, sevilen özel PlayStation oyunlarını ekranlara taşıma konusunda büyük planlar yapıyor. Gran Turismo filmi de geliyor.

Sony tarafından PlayStation stüdyolarından çıkarılan özel oyunlar, hep söylediğimiz gibi harika hikayelere ve karakterlere sahipler. Bu sanat eserlerini sadece oyunlar ile sınırlamak istemeyen firma, değişen şartlar ışığında ciddi odak değişimi gerçekleştiriyor. Bu oyunların bazılarını PC’ye getirmeye başlayan şirket, aynı zamanda Netflix gibi firmalar ile özel film / dizi anlaşmaları da yapıyor. Bu alandaki en çok merak edilenlerden işlerden birisi yarış odaklı Gran Turismo filmi. İşte bu film için çekimler kısa süre önce başladı.

Bu önemli gelişme hakkında Sony Pictures’ten gelen ilk açıklama tam olarak şöyle oldu: “Gran Turismo filminin çekimleri başladı. Film, bir dizi yarış turnuvasını kazanarak gerçek bir profesyonel yarış pilotu olmayı başaran Gran Turismo oyuncusu Jann Mardenborough’nun ilham verici gerçek hikayesine dayanıyor.”

Filming is now underway on #GranTurismoMovie – based on the inspiring true story of a Gran Turismo player, Jann Mardenborough, who won a series of gaming competitions leading him to become an actual professional racecar driver. 🎬🏎 pic.twitter.com/gV13gEg2G5

— Sony Pictures (@SonyPictures) November 12, 2022

Daha önce çıkan bilgilere göre firma bir Days Gone filmi üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Henüz ne zaman geleceği bilinmeyen film, 2019’da çıkan PlayStation oyununun sevenlerini meraklandırmış durumda. Firmanın dizi ve film konusunda başka planları da bulunuyor. Örneğin bunların en sonuncusu Horizon Zero Dawn olmuştu. Açıklamaya göre Horizon Zero Dawn oyununu temel alan bir Netflix içeriği (Yüksek ihtimalle dizi) yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı zamanda Peacock için Twisted Metal serisi, Amazon Prime için çok merak edilen God of War serisi, HBO için The Last of Us dizisi, sinema için Ghost of Tsushima ve Metal Gear Solid filmleri de aktif olarak yolda bulunuyor. En son sinemaya çıkan Uncharted filmi ile dikkat çeken Sony, bu konuda mantıklı davranıyor ve kurduğu ilgi çekici evrenleri daha fazla kişiye ulaştırıyor. PlayStation oyunlarını halen tanımayan milyonlar bulunuyor, yeni neslin eski efsaneler ile bu yeni içerikler ile tanıştırılması hedefleniyor.

Gran Turismo filmi yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet

Read More