Sony, CES 2022’de yeni televizyonunu tanıttı

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2022 bugün başladı. Onlarca markanın ürünlerini tanıttığı fuarda Sony de yer aldı. Fuarın ilk gününde Sony yeni ürünlerini tanıttı.


Pandemi nedeniyle son iki yıldır yapılamayan Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) bugün resmen başladı. Samsung’dan Hyundai’ye, Google’dan Intel’e farklı sektörlerden onlarca marka CES 2022’de ürünlerini sergileyecek. Las Vegas’ta düzenlenen etkinlik 8 Ocak Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Birçok alanda çeşitli üretimler yapan dev şirket Sony, bu yılki teknoloji fuarında ziyaretçilerini ağırlıyor. Bravia XR TV serisine, Sony’nin fuarda tanıttığı yeni ürünlere, Bravia XR’de öne çıkan ve dünyada bir ilk olan televizyon modeli QD-OLED 4K TV A95K‘ya ve web kamerası Bravia’yi birlikte inceleyelim.

Sony, A95K modelinde OLED ve LED ekran teknolojilerini bir arada kullanarak dünyada bir ilke imza attı. Bravia A95K model televizyonun ana özelliği, QD katmanı ile OLED katmanının birleşimi.

Son yıllarda popüler olan bu hibrit görüntü teknolojisi, çok daha iyi kontrast ve doygunluk seviyeleri ile üst düzey bir görüntü performansı sunuyor. Sony A95K’daki milyonlarca ayrı piksel, her zamankinden daha fazla renk oluşturarak sürükleyici bir deneyim keyfi yaşatıyor.

Sony, yukarıda bahsettiğimiz modeli de içeren yepyeni bir televizyon dizisi daha tanıttı. Ünlü marka, şimdiye kadar ürettiği televizyon modelleriyle zaten öne çıkıyor ancak CES 2022‘de tanıtılan Bravia serisi, kullanıcıları etkileyecek özelliklere sahip olacak.

Tanıtılan seri, Master Series Z9K 8K ve X95K Mini LED, MASTER Series A95K, MASTER Series A90K, X90K 4K LED ve A80K 4K OLED modellerinden oluşuyor.

Google TV tarafından desteklenen dizilerde Sony, 360 Spatial Sound Personalizer ve 360 ​​Spatial Sound Matching özellikleriyle ses performansını bir kez daha kanıtlıyor. Serinin Z9K ve X95K modellerinde yer alan mini LED sistemi, göz alıcı renkleri ve güçlü ışığı ile izleyiciye benzersiz bir dinamik aralık keyfi sunuyor.

Read More

Yorum yapın