Sony adeta “PlayStation 5 bulamıyorsanız PlayStation 4 alın” diyorPlayStation 5

Global çip krizi ve genel elektronik tedarik sorunları nedeniyle PlayStation 5 bulunamıyor. Bu yüzden Sony, PlayStation 4 üretimine devam ediyor.

Şu an piyasada global olarak PlayStation 5 bulmak çok zor. Bulunan bazı stoklar da inanılmaz uçuk fiyatlara satılıyor. Sony pandeminin etkileri ve global çip krizi etkisinde tüm imkanları zorlamasına rağmen yeterince PS5 üretemiyor. İşte tam da bu yüzden firma planlarında değişikliğe gitti. Normalde PlayStation 4 üretimini 2021’in sonunda bitirmeyi hedeflediği aktarılan firma, PS5 bulamayan kişileri kaçırmamak için PS4 üretimine aktif olarak devam ediyor ve bunun bir süre daha süreceği açıklanıyor.

Hatta Sony şu an konsolu üretimden kaldırma konusunda bir tarih de vermiyor. Bazı kaynaklar eski ile yeni neslin üretiminin yıl sonuna kadar gideceğini düşünüyor. Bu durum Sony için mantıklı çünkü PS4 için halen yeni oyunlar çıkıyor, daha önce PS4 almayanları da inanılmaz kaliteli yüzlerce oyun bekliyor.

Bu yüzden üstü kapalı olarak PlayStation 5 bulamıyorsanız siz de PlayStation 4 alın diyen, süreçte oyuncuları kaçırmak istemeyen teknoloji devi, iki konsolun da satışlarından şu an çok ciddi bir gelir elde ediyor.

Bu arada tedarik konusunda sadece PlayStation 5 özelinde Sony zorlanmıyor. Microsoft imzalı yeni nesil Xbox Series ve Series S konsollar da yurt dışında anında stok bitiriyor, çoğu kişi konsollardan birisini almak adına stok kovalamayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More