Son dönemde gündemden düşmeyen servis: OnlyFansOnlyFans

Son dönemde birçok farklı platformda karşınıza sık sık OnlyFans çıkıyor olmalı. Peki bu servisin amacı nedir? Neden bu kadar çok konuşuluyor?

OnlyFans, son dönemde Türkiye’de özellikle Twitter ve Ekşi Sözlük merkezli olarak çok sık gündeme gelmeye başladı ancak kesinlikle yeni ortaya çıkmış bir servis değil. 2016 yılında Tim Stokely tarafından kurulan platform, firmanın resmî açıklamasına göre 200’den fazla çalışana sahip. 150 milyondan fazla aboneye sahip olduğu açıklanan şirketin başında Amrapali “Ami” Gan yer alıyor. Peki bu servisin kurulum amacı ne? OnlyFans, içerik üreticilerin para kazanması için doğmuş bir platform. Bu platformdaki temel amaç, fanlara ya da takipçilere para karşılığında özel içerik üretmek. 

OnlyFans’ta üretilebilecek içerikler konusunda belirli uç limitler dışında pek bir sınır yer almıyor. Platformdaki ücretli takipçilerine çok farklı alanlarda özel içerikler üreten ve paylaşan kişiler bulunuyor. Ancak OnlyFans’ın günümüzde en çok kullanıldığı alan, cinsel paylaşımlar oluyor. Platform Türkiye dahil birçok pazarda sadece özel cinsel içeriklerin paylaşımı için kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz yıl platformdaki “pornografi” içerikleri yasaklayan ancak daha sonra gelen büyük tepkiler nedeniyle geri adım atmak zorunda kalan firma, artık bu yapıyı benimsiyor ve en büyük geliri bu alandan kazanarak içerik üreticilere de kazandırıyor. Bu açıdan ismi sadece cinsel içerikler ile anılır hale gelen OnlyFans, fanlara özel olarak çoğu zaman siparişle üretilen cinsel içerikli fotoğraf ve videolar ile devasa bir beden ticaret merkezi haline gelmiş durumda.

OnlyFans yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1

Read More